Черкащина відсвяткувала Міжнародний день театру

28 березня 2014, 12:40

Піснями, танцями, щирими привітаннями й театральним капусником – так учора на сцені академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка у Черкасах відзначили Міжнародний день театру.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Професійне свято майстрів сцени та мільйонів шанувальників театрального мистецтва актори та глядачі всього світу відзначають із 1962 року. Це свято, що проходить під девізом «Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами», встановили з ініціативи делегатів IX конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

Так, із нагоди професійного свята, а також за багаторічну творчу діяльність, високий професіоналізм та значний внесок у розвиток театрального мистецтва четверо черкаських акторів отримали грамоти обласної державної адміністрації та облради.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, вітаючи працівників театру та шанувальників цього виду мистецтва, зауважив, що саме театр є невичерпним джерелом духовності і наснаги, народжує в людях високі помисли і пробуджує шляхетні почуття.

– Український народний театр своїм корінням сягає дохристиянських часів, упродовж віків він бурхливо розвивався, живлячись народним генієм та талантом. Яскравим свідченням цього є й давні театральні традиції Черкащини, – сказав він. – Саме у нашому краї розпочинали свою діяльність класик українського театру Михайло Старицький, Наталія Ужвій, Лесь Курбас, котрий в Умані започатковував свій театр «Березіль», та і родовід Київського академічного театру імені Івана Франка розпочинається саме з Черкас.

За його словами, черкаський драмтеатр зумів довести свою авторитетність. Підтвердженням цьому є, зокрема, проведення на його сцені міжнародного фестивалю «Сцена людства». Загалом, торік обласним академічним театром було представлено 788 вистав, а відвідали їх 82,8 тисячі глядачів.

– Щиро вдячний, що завдяки кожній вашій виставі у глядачів виховується відчуття патріотизму, гордості за нашу державу та за її історію. Особливо важливоценині у непростий для України час, – звернувся до присутніх у залі Юрій Ткаченко. – Зичувсімакторамновихтворчихуспіхів, щастя, здоров’я та, безумовно, прихильності глядачів!

Також у стінах театру відбулася церемонія нагородження номінантів кращих ролей сезону 2013.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору