Черкащанин перетворив свій двір у справжню картинну галерею під відкритим небом (фото)

27 березня 2017, 23:18

69-річний народний митець Василь Лихопій знаний не лише у своєму рідному Зеленому Розі, а й далеко за його межами. Художник перетворив свій двір у справжню картинну галерею під відкритим небом. Про це інформує "ВиЧЕрпно" із посиланням на сайт«Жашків«.

Художній талант у чоловіка прокинувся ще у юному віці, коли він вступив до Лубенського лісного технікуму. Згодом, під час служби на воєнно-морському флоті Василь Миколайович не забував про живопис, намагався знайти будь-яку вільну хвилинку для творчості. Пізніше життя занесло на Галичину, де наш земляк і пропрацював усе життя педагогом у системі ДТСААФу.

Весь цей час Василь Миколайович тужив за своєю маленькою батьківщиною, саме тому, ледь вийшовши на пенсію, взяв квиток для себе й дружини і повернувся до Зеленого Рогу. Тепер село може пишатись своїм сусідом, адже Василь Лихопій – не лише живописець, а й столяр, який майструє безліч прекрасних меблів. Та більше всього вражають саме картини, які розміщені просто на стінах хати, на паркані майстра:

- Малюю я швидко. Найдовше лагодив ось цю – з давньогрецьким сюжетом. Почав 1 січня, а готова вона була уже 14-го. А решта – ті, які менші за розміром – за 1-2 дні, отож, темп напружений. За основу беру деревоволокнисте полотно, фарби – прості фасадні. Масляні не підходять, адже картини на вулиці, ледь дощ – і від них нічого не лишиться. Та погода, все ж, робить свою справу. Життя моїх малюнків – близько 2 років, але фантазія – невичерпна. Тому є уже безліч нових задумів, - зазначив живописець.

Ледь не кожен день до Василя Миколайовича приїжджають туристи, батьки привозять своїх дітей, аби ті подивились на галерею просто неба.

Коментарі

Вгору