Черкащани зможуть одружуватися та розлучатися через Інтернет

21 квітня 2016, 15:18

загс-через-интернетПротягом 2016 року в Черкаській області, як і в цілому по Україні, планують реформувати територіальні органи Міністерства юстиції. Зокрема, на їх базі запрацюють Бюро правової допомоги. Така реформа спростить населенню доступ до юридичних послуг, у т.ч. і через Інтернет-мережу.

Таку концепцію реформування озвучив на сьогоднішній прес-конференції начальник Головного територіального управління юстиції в Черкаській області Олександр Кравченко.

В рамках комплексу заходів по реорганізації роботи Міністерства вже ліквідовано 586 його територіальних органів на районному та міському рівнях. Натомість планується створити понад 400 бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

- Завданням Бюро правової допомоги буде забезпечення мешканців області безоплатними юридичними послугами та доступу до онлайн-послуг Мінюсту. При цьому, центри працюватимуть лише у Черкасах, Умані, Смілі та Золотоноші. В інших 16 районах області діятимуть їх структурні підрозділи – наголосила начальник відділу кадрової роботи ГТУЮ В Черкаській області Аліна Сиротюк.

Також, крім глобальних питань державної реєстрації, значно полегшено реєстрацію актів цивільного стану. Зокрема, тепер не потрібно буде вистоювати черги та тривалий час чекати для того щоб одружитися – відповідна заявка оформлюється в онлайн-режимі і працівники ДРАЦСів призначатимуть час та дату подачі необхідних документів, а новоспечені матері отримуватимуть свідоцтво про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку.

- Зазначена реорганізація повинна перетворити бюро правової допомоги на універсальні центри, де кожен громадянин зможе отримати не лише первинну консультацію але й вторинну правову допомогу – адвокатські послуги в кримінальному судочинстві при вирішенні цивільно-правових питань та при адміністративних провадженнях. Крім цього, на базі бюро буде можливість отримати доступ до онлайн-послуг Міністерства юстиції, що забезпечить отримання відповідних довідок набагато швидше та дешевше,  – зазначає заступник директора регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Наталія Даньковська.

Слід зазначити, що інформаційну кампанію навколо реформування Міністерства юстиції здійснює громадська організація Український освітній центр реформ в рамках реалізації грантового проекту, наданого американською неурядовою структурою Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Поділитись

Коментарі

Вгору