Черкащани презентували в столиці результати роботи із упровадження гендерного бюджетування

31 жовтня 2017, 06:39

Днями в Києві відбулась розширена нарада щодо результатів робочих груп з упровадження гендерно-орієнтованого бюджетування. Зокрема, в галузях «фізична культура і спорт», «культура і мистецтво» та «соціальний захист і соціальне забезпечення», інформує Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр. До участі долучились й фахівці Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаменту фінансів Черкаської ОДА, також консультант проекту.

Захід організували, аби ознайомити регіони кластеру з результатами робочих груп щодо впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в областях, а також задля популяризації цього методу бюджетування в Україні.

Національна експертка Проекту ГОБ Оксана Цюпа розповіла про особливості впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на державному та місцевому рівнях в 2017 році, а члени робочих груп презентували результати впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування у Київській, Черкаській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Миколаївській, Запорізькій, та Дніпропетровській областях. Під час презентацій вони розповіли про виявлені гендерні проблеми і розриви в програмах галузей «фізична культура і спорт», «культура і мистецтво» та «соціальний захист і соціальне забезпечення», про проведені та заплановані заходи у рамках впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні у 2017 та 2018 роках.

Зокрема, були презентовані результати гендерного бюджетного аналізу низки програм, серед яких і Програма розвитку фізичної культури та спорту на 2016-2020 роки Черкащини.

Результати проведеного гендерного бюджетного аналізу програм засвідчують важливість впровадження комплексного гендерного підходу в бюджетну політику, зокрема на місцевому рівні, задля відповідного розподілу бюджетних коштів за принципом гендерної рівності.

Робочі групи, які проводили ґендерний бюджетний аналіз і представили його результати, підготували рекомендації, спрямовані на те, щоб бюджетне фінансування у відповідних галузях стало гендерно-орієнтованим та було більш справедливим і ефективним. Поміж основних рекомендацій – необхідність врахування пропозицій робочої групи з ҐОБ щодо застосування ґендерного компоненту при формуванні мети, завдань та результативних показників, складаючи бюджетні запити та паспорти бюджетних програм, а також включення відповідних показників до форм адміністративної і статистичної звітності, які дезагреговані за статтю.

Довідково: З 2014 року Міністерство фінансів України, за підтримки проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» (ҐОБ Проект), який фінансує Шведський уряд, проводить роботу з упровадження ґендерного бюджетування. Мета ґендерного бюджетування і проекту – підвищити економічну ефективність і прозорість видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків з різних соціальних груп. Кінцева ціль Проекту – удосконалення бюджетного процесу шляхом застосування ґендерного підходу, що сприятиме реформуванню системи управління державними фінансами.

За більш як 3 роки роботи Проекту проведено ґендерний бюджетний аналіз 75 програм, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів у галузях освіти і науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров’я та культури і мистецтва. Дослідження, проведені у 17 областях та м. Києві, показали, що потреби чоловіків і жінок в послугах, які фінансуються з бюджету, є різними.

За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору