Черкащанам розкажуть про секрети давніх морських традицій

28 серпня 2018, 23:12

Черкащанам розкажуть про секрети давніх морських традицій

Черкащан та гостей міста запрошують на кураторську екскурсію "Морська душа Черкащини", яка відбудеться вже цієї суботи, 1 вересня, 0 14:00 у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Проведе екскурсію завідувач сектору воєнної історії Денис Кулик.

Зазначимо, що Черкащина має давні морські традиції, земляки із давніх часів ходили у далекі морські походи, служили на флотах та працювали на судах, відстоювали свободу українського народу під час бойових дій на морях та на суходолі.

Відвідувачі музею зможуть дізнатися про дослідника Аральського моря Тараса Шевченка, про керівника оборони Петропавловська у 1854 р. контр-адмірала В. С. Завойка, автора одної з найбільш відомих морських пісень матроса Ф. С. Предтечу, морського міністра УНР М. І. Білінського, героя оборони Ленінграду лейтенанта О. В. Смаглія, учасника миколаївського десанту К. Ольшанського Героя Радянського Союзу І. М. Удода.

Також можна буде ознайомитися з матеріалами земляків, які служили на атомних підводних човнах у радянському флоті: фотографіями та документами лейтенанта І. В. Олійника, старшого мічмана М. І. Джулая та трагічно загинувшого у Норвезькому морі старшого мічмана В. В. Ткача; унікальними експонати зі сторожового корабля «СКР-112», на якому вперше на Чорноморському флоті у 1992 році був піднятий прапор України, матеріалами командуючого ВМС України у 1993-1996 рр. уродженця м. Умань віце-адмірала В. Г. Безкоровайного, військово-морським прапором з ракетного катера «Умань».

Учасники заходу зможуть побачити форму матроса з тральщика «Черкаси», екіпаж якого до останнього боровся зі спробами окупантів захопити корабель у бухті Донузлав у 2014 році, речі українських морських піхотинців із зони АТО, особисті речі полярника з української антарктичної станції «Академік Вернадський» М. П. Старинця. Більшість з експонатів, що будуть представлені у виставці, унікальні та експонуватимуться вперше.

Серед запрошених гостей: ініціатор першого підйому українського прапору на Чорноморському флоті контр-адмірал М. Є. Жибарєв, командир атомного ракетного підводного крейсера Тихоокеанського флоту «К-258» капітан 1-го рангу Г. Г. Марчук, начальник двох української антарктичних експедицій М. П. Старинець та інші.

Запис за телефоном: 0970983676.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного краєзнавчого музею

Поділитись

Коментарі

Вгору