Черкащанам повідомили, коли в області випаде сніг

23 листопада 2015, 14:59

пог

Із початку листопада на Черкащині практично щодня спостерігалися дощі. За цей період випало 30-44 мм, що відповідає 70-105% місячної норми.

22 листопада тепле повітря із півдня зумовило на Черкащині «сплеск аномального тепла». Це призвело до встановлення чергового температурного рекорду, у Черкасах максимальна температура повітря досягла позначки +15,2°, що є абсолютним максимумом температури на цю дату за повоєнний період спостережень. Попередній максимум температури повітря становив +14,2° і був зафіксований у далекому 1962 році.

Після тривалої попередньої посухи, дощі наприкінці осені були бажаними, як для сільського, так і для водного господарств. Так, за даними агрометеорологів, станом на 20.11 на полях області зявилися додаткові сходи озимини. Рослини хоч і повільно, але розвивалися, відбувалося додаткове укорінення. Проте на більшості площ, рослини залишаються недорозвиненими, що створює небезпеку під час перезимівлі.

Як повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, сьогодні та завтра Черкащина знаходитиметься у полі підвищеного атмосферного тиску. Істотні опади не прогнозуються. Температура повітря дещо знизиться: вночі -2..3º, вдень 2..7º.

Із 26 листопада на Центральну Україну почнуть впливати південні циклони, які погіршать погодні умови. Так, у четвер очікується мокрий сніг з дощем, місцями ожеледь, ожеледиця та налипання мокрого снігу. Температура повітря вночі 0..-5º, вдень 0..5º.

Учасникам дорожнього руху радимо дотримуватися елементарних правил безпечної поведінки, зокрема під час керування автомобілем. Оскільки, за подібних умов у листопаді 2000 р. в Уманському районі спостерігалась інтенсивна ожеледь діаметром 20 мм, у результаті було знеструмлено 58 населених пунктів.

Надалі, до кінця тижня очікується дощ, температура повітря дещо підвищиться: вночі 1..6º , вдень 3..8º.

Тепло в домі - економія в рахунках. Пиролизний котел для опалення житла! Економте разом із нами.

Поділитись

Коментарі

Вгору