Черкащанам доведеться відмовитись від трудових книжок

22 листопада 2015, 21:35

1021586

На роботу за резюме, пенсія – з реєстру. Це незабаром може стати реальністю для черкащан.  В Кабміні говорять про можливу ліквідацію трудових книг. Відповідний проект закону подали на розгляд парламенту. Але навзамін нічого конкретного поки не пропонують, інформує vikka.ua.

В труд без трудової не вірить Лариса. В неї робочого стажу вчителем – 35 років. Викладає третьокласникам. Цьогоріч стала ще й пенсіонером. Лише тепер, каже, за останні кілька років відкрила трудову. Бо це – запорука належної пенсійної виплати.

Лариса Сальникова, вчителька: "У мене чоловік був військовослужбовець, і я багато переїжджала. Жила на далекому Сході. В мене там дуже багато записів. І все життя пройшло перед очима. Тому що там є заохочення, які були. Є шляхи зростання, як атестувалась. Друга категорія, потім перша, потім вища"

Не так багато значить трудова для Ірини. У дівчини в книзі лише один запис. На роботу влаштувалась рік тому, паралельно навчається. Дівчина упевнена: зараз трудова – то рудимент.

Ірина Зінченко, маркетолог: "Молодь виходить на інший рівень, більшість з моїх знайомих працюють на кількох роботах і без трудових. І це набагато легше. Якщо в Інтернеті можна від слідкувати це, бо легше влаштуватися на роботу без досвіду попередньої роботи"

Цьогоріч Міністерство економіки ініціювало скасування трудових. Проект закону подали на узгодження до Парламенту. Так, кажуть, економитимуть державні кошти, подолають бюрократію і заощадять час працівникам. На роботу прийматимуть за резюме. А вся інформація про робочий стаж вже міститься в єдиній базі даних з 2000 року.  Якщо ж стаж почався до 2000, трудову можна зберегти для підтвердження. За цим реєстром і нараховуватимуть пенсії. У відділі кадрової роботи міськради кажут:, проект сирий і має підводні камені.  Бо поки цей реєстр лише регіональний.

Сергій Курч, начальник відділу кадрової роботи ЧМР: "Якщо людина працювала в Івано-Франківській області, а потім Полтавській, а потім прийшла до нас. А в нас доступу не буде, не буде єдиного реєстру, то ми будемо посилати поїхати в Полтавську, потім в Івано-Франківську область, взяти в реєстрі виписку. Потім в нас може він працював. Привезе сюди і будемо тоді встановлювати стаж".

Таких недоліків у проекті чимало, кажуть чиновники. Та все ж, ідею ліквідації трудової Сергій Курч поділяє. Але, додає, за розумних підходів.

Поділитись

Коментарі

Вгору