Черкасам потрібен новий Статут, – Жуковська

07 березня 2014, 15:50

Черкасам потрібен новий Статут. Діючий не передбачає громадського контролю за діяльністю місцевої влади, - переконана Валентина Жуковська. До створення оновленого юридичного документа обласного центру голова Громадської Ради планує залучити фахівців з конституційного права, науковців та представників громади, інформує ОТРК "Рось" у Facebook.

Черкаси – одне з небагатьох міст України, де діє місцева Конституція – Статут громади. Його прийняли у 2009-му році. Але з тих пір в суспільно-політичному житті черкаської громади та країни в цілому, каже Валентина Жуковська,сталися значні зміни. Тож документ застарів і потребує оновлення.

Головним недоліком нині діючого Статуту Черкас, казали учасники круглого столу, є відсутність положень, які давали б можливість громаді контролювати місцеву владу. В тому числі й фінансові питання. Тож до розробки нової редакції Конституції Черкас запросять науковців, громадських діячів, юристів.

Пропозиції, зібрані експертною групою, винесуть на громадське обговорення, а вже після того їх ухвалюватимуть шляхом голосування у міській раді.

Поспішати у такій важливій справі, кажуть учасники слухань, не варто. Закінчити роботу над Статутом планують через півроку, а вже потім озвучать напрацьоване під час Громадських слухань.

Поділитись

Коментарі

Вгору