Черкаський онкодиспансер більше не фінансуватимуть з бюджету

01 лютого 2019, 09:05

На медичний заклад очікує реорганізація. Головний лікар комунального закладу “Черкаський обласний онкологічний диспансер” - Віктор Парамонов вже звільнився зі своєї посади. Нині він виконує обов’язки керівника установи.

Про це інформує видання "18000".

Як розповів пан Парамонов у коментарі журналістам, що онкодиспансер – це вже підприємство. Нині ще триває реорганізація. Незабаром буде оголошено відкритий конкурс на посаду директора.

- У нашому колишньому бюджетному закладі, а нині – підприємстві, буде працювати два керівника: директор та медичний директор, згідно з медреформою. На конкурс, відповідно до постанови Уряду та наказу МОЗу, який  почав діяти з 1 січня 2019 року, можуть подавати свої кандидатури не лише медики. Якщо ж людина – фахівець у сфері медицини, то він, окрім профільної освіти, повинен мати додатково ще й економічну, юридичну, управлінську, – коментує Віктор Парамонов.

За його словами, конкурс мають оголосити вже найближчим часом. Орієнтовно результати будуть відомі наприкінці лютого. Переможця затвердять на посаду вже депутати обласної ради.

Зі слів медика, реформа медицини дає свої хороші результати.

– Поки ж ми змінюємо структуру управління. Запросили професора, доктора медичних наук з ізраїльської клініки. Якщо він успішно пройде стажування, то  було б чудово, аби став медичним директором. Він має досвід роботи з електронними звітами за кожну надану послугу. В Ізраїлі так медицина працює вже давно. А серед працюючих у Черкасах лікарів, я гадаю, що немає жодного, хто має подібний досвід. А ми рухаємося до такого формату. Я знайомий із цією системою завдяки стажуванням за кордоном. Бачив як поляки, естонці це роблять, – говорить лікар.

Додає, що зміни у структурі управління тривають вже рік: ліквідували посаду начмеда, за санепідрежим відповідає заступник лікаря із медсестринства тощо. Окрім того, заклад пройшов Європейську сертифікацію лабораторії.

Коментарі

Ніка сказав:

Комунальне підприємтсво Онкологічний диспансер буде фінансуватись з обласного бюджету у 20198 році стовідсотково. Починаючи з 1 січня 2020 року, якщо МОЗ затвердить перелік послуг – підприємство перейде на оплату послуг Нацслужби охорони здоров”я. Однак підприємство буде отримувати фінансування з обласного бюджету на оплату енергоносіїв та поліпшення матеріально – технічної бази. Тому стверджувати, що заклад не отримуватиме фінансування з бюджету – не зовсім вірно.

Вгору