Черкаські роботодавці отримали понад 30 мільйонів компенсації від держави

12 липня 2020, 21:33

Роботодавці Черкащини третій місяць поспіль мають змогу скористатися фінансовою підтримкою від держави та отримати допомогу по частковому безробіттю. Урядом було прийнято рішення щодо надання 4,7 млрд грн. для виплати такої допомоги на період карантину.

Станом на 8 липня поточного року 4 619 суб’єктів підприємницької діяльності регіону, що зупинили свою діяльність у зв’язку з карантином, подали відповідні пакети документів до служби зайнятості, з них 3 825 пакетів надійшло від фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників. По 4 321 роботодавцю та приватному підприємцю прийнято позитивні рішення щодо отримання допомоги по частковому безробіттю.

На цей час кошти на загальну суму 32,5 млн грн. перераховано роботодавцям. Понад 10 тис. осіб, які вимушено не працювали під час карантину, отримають відповідну допомогу.

Підприємства, що подали пакети документів для отримання допомоги на значну кількість своїх працівників, провадять свою діяльність у галузях роздрібної торгівлі, взуттєвого виробництва, обслуговування транспорту, пасажирських перевезень, виробництва меблів, виготовлення кондитерських виробів, засобів автохімії, постачання готових страв, стоматологічної практики, ремонту побутових виробів, лісництва, освіти тощо.

Активними виявилися і фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, і вже одні з перших сформували документи та подали до служби зайнятості задля отримання фінансової підтримки від держави. Серед них підприємці з міст Черкаси, Умань, Сміла, Шпола, Монастирищини та Звенигородщини. Вони надають послуги у напрямках роздрібної торгівлі, надання косметологічних та перукарських послуг, видавництва газет, постачання готових страв, ремонту побутових виробів, виробництва верхнього одягу тощо.

Для того, щоб отримати допомогу, враховуючи нові зміни на законодавчому рівні, необхідно звернутися до базового центру зайнятості, або районної філії обласного центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності та подати необхідний пакет документів. Обов’язковою умовою для оформлення допомоги є сплата єдиного внеску за 6 місяців, що передували зупиненню чи скороченню діяльності.

Важливим є й те, що допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Допомога надається на період зупинення, скорочення діяльності, а також впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Прийом документів від суб’єктів підприємницької діяльності в області триває.

За інформацією пресслужби Черкаського ОЦЗ

Поділитись

Коментарі

Вгору