Черкаські козаки представили унікальну виставку

15 жовтня 2019, 22:32

У переддень Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України Черкаське обласне товариство реєстрового козацтва організувало унікальну виставку прапорів.

Складалася вона з трьох локацій: Козацький прапор навколо світу, Народний бойовий прапор та Український прапор – прапор Перемоги.

З цієї нагоди на святкове відкриття виставки прибули волонтери- козаки: Гетьман у центральному регіоні України Марченко Борис Андрійович, Меланченко Михайло Іванович, який пройшов із козацьким прапором більше 20 країн світу, Гаврилюк Олександр Миколайович – краєзнавець – історик, автор монографій про українське козацтво, Заслужений художник України Крючков Віктор Григорович, Заслужений художник України Фізер Іван Васильович та інші запрошені.

Ще один волонтер, Ганжа Олег Володимирович – автор бойових прапорів, зокрема, бойового прапора батальону «Черкаси» та 72-ї бригади «Чорних запорожців» , на жаль, не зміг прибути на виставку, оскільки саме в цей час знаходився в зоні АТО. Саме за його участі свого часу до Черкаської міської ради було передано Державний прапор України, що побував в «найгарячіших» точках АТО, в зонах проведення запеклих боїв за територіальну цілісність України, таких, як шахта Бутівка. Довгий час цей  прошитий кулями прапор знаходився в залі засідань Черкаської міської ради, аби нагадувати всім присутнім, якою ціною здобувається мирне життя українців.

14 квітня цього року, в річницю початку АТО, міський голова Черкас передав його в експозицію обласного краєзнавчого музею як символ героїзму, мужності та нескореності наших героїв.

Зі щирими словами до присутніх звернувся і наш земляк, український воїн Вадим Мазніченко,  що воював у батальйоні «Черкаси», та навіть отримавши тяжкі поранення залишається символом мужності, сили та нескореності духу нащадків українських козаків.

Виставку із зацікавленістю оглянула молодь, представники бібліотечної галузі та всі охочі.

За інформацією Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору