Через неналежні докази та процесуальні порушення черкаський суд виправдав депутата обласної ради

14 серпня 2019, 11:28

Вироком Соснівського районного суду у місті Черкаси було виправдано депутата Черкаської обласної ради Олександра Короткова, якого звинувачували у зловживанні службовим становищем.

Кримінальна справа, де підприємець був підозрюваним, була відкрита ще у 2017-му році. Днями депутата виправдали. У матеріалах вироку зазначається, що дії Короткова (на той час, керівника ДВЗП «Тальне» ДАК «Хліб України» - ред.) були правомірними,  а докази слідчих, зібрані з порушеннями та незаконним шляхом.

Відповідний вирок суду опублікували днями на порталі судових рішень reyestr.court.gov.ua.

У квітні 2017-го року депутату облради Прокуратурою Черкаської області було оголошено підозру за вчинення злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 КК України (Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах).

Як повідомляла тоді прес-служба прокуратури, Коротков, будучи директором ДВЗП «Тальне» ДАК «Хліб України», у 2008 році умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, не погодив свої дії та рішення з Кабінетом Міністрів України та здійснив незаконне відчуження підприємства шляхом укладення договору купівлі-продажу із одним з товариств м. Тальне, співзасновником якого він був.

Унаслідок його протиправних дій цілісний майновий комплекс державного підприємства, вартістю майже 55 мільйонів гривень, незаконно вибув із власності держави.

Майновий комплекс Тальнівського КХП

За вчинене кримінальне правопорушення останньому загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

При обранні запобіжного заходу Короткову, представники прокуратури просили у суду взяти останнього під арешт. Утім, суд ухвалив відпустити підозрюваного під заставу у розмірі трьох мільйонів гривень, які були внесені вже наступного дня після ухвали суду.

На фото Олександр Коротков

Вже шостого серпня 2019-го року вироком Соснівського районного суду під головуванням судді Бащенка, Олександра Короткова виправдали, а його дії щодо виведення підприємства із власності держави суд визнав правомірними.

- Обвинувачений вважає, що як керуючий санацією діяв в межах повноважень, передбачених вимогами ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника і визнання його банкрутом». Законність та правомірність всіх його дій перевірили суди всіх інстанцій. Крім того, судами було встановлено, що боржник, ДВЗП «Тальне» ДАК «Хліб України», не входить до переліку об`єктів права державної власності, які не підлягають приватизації і тому процедура санації була проведена законно і правомірно, - йдеться в матеріалах справи. - За результатами судового розгляду суд, дослідивши всі обставини кримінального провадження та оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність наданих стороною обвинувачення доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 (Олександра Короткова - ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, не доведена і не підтверджена дослідженими в ході судового слідства доказами.

Окрім того, в тексті мотиваційної частини вироку йдеться про те, що слідчі органи, що розслідували справи, допустили численні порушення. Зокрема, за твердженням суду, підозрюваному неналежним чином оголосили підозру.

"Як встановлено під час судового розгляду, обвинувачений ОСОБА_1 (Олександр Коротков - ред.) - є депутатом Черкаської обласної ради VI скликання, обраний за результатами чергових виборів депутатів Черкаської області 25 жовтня 2015 року. Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 480 КПК України особливий порядок кримінального провадження застосовується стосовно депутата місцевої ради, - йдеться у вироку. - Згідно п.1 ч. 1 ст. 481 КПК України письмове повідомлення про підозру депутату місцевої ради здійснюється Генеральним прокурором, його заступником, керівником регіональної прокуратури в межах його повноважень. Разом з тим, прокурором Черкаської області Овчаренком С.А. було доручено відповідно до вимог ст. 36 КПК України прокурору відділу прокуратури Черкаської області Луговському І.С. вручити письмове повідомлення про підозру ОСОБА_1".

Також суд визнав, що отримані в ході слідства докази, є неприпустимими. Тобто такими, які були отримані з порушенням.

З урахуванням наведених підстав,  суд вказав на те, що вина Олександра Короткова в інкримінованому злочині є недоведеною, а сам підсудний підлягає виправданню. Крім того, здійснені під час досудового розслідування процесуальні витрати слід віднести на рахунок держави.

Чи будуть органи прокуратури подавати апеляцію на це рішення наразі невідомо.

Читайте також: На Тальнівщині хотіли підірвати депутата облради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору