Екс-регіоналу доведеться повернути Тальнівський хлібзавод державі

20 липня 2015, 17:50

8e605557418c5bc7556c021e4698e9e0_L

Вищий господарський суд повернув Тальнівський комбінат хлібопродуктів у державну власність. Головував суддя Петро Гончарук, пише видання "Знай".

2010 року підприємство привласнив Олександр Коротков, колишній регіонал, депутат Черкаської облради. Перед цим Тальнівський КХП банкрутували і депутат викупив його за 17 мільйонів гривень. За експертними оцінками, вартість підприємства є більш ніж удесятеро вищою – 200 мільйонів гривень.

- Допомогли йому депутати Тальнівської міськради. Вони п'ять років тому дозволили Короткову приватизувати підприємство, – розповів начальник юридичної служби "Хліба України" Дмитро Кукін.

Однак його не можна було приватизовувати. Воно входило до переліку підприємств, які не підлягають приватизації.

Процес повернення Тальнівського комбінату хлібопродуктів тривав два роки.

Однак, за його словами, на цьому судовому рішенні проблеми Тальнівського комбінату хлібопродуктів не закінчуються.

- Справа в тому, що поки ми боролися в судах, люди олігарха вивели власність із підприємства і перепродали. На частину майна нам вдалося накласти арешт. Ми це робили не як на майно чиєїсь власності, а як майно за адресою підприємства. Тому наступним нашим завданням є повернення майна в державну власність. Це буде складно, але можливо. Дуже важливо, щоб всі владні органи злагоджено і скординовано спрацювали, – говорить Дмитро Кукін.

Нагадаємо, Тальнівський комбінат хлібопродуктів щороку продає за кордон 22 відсотки від всього борошна, виготовленого в Україні. Є найкрупнішим експортером держави у цій галузі. Через привласнення підприємства екс-регіоналом держава щороку недоотримувала понад 100 мільйонів гривень недоотриманих податків.

Коментарі

Вгору