Через брак коштів у Звенигородському районі під загрозою закриття опинилися 4 школи (відео)

03 серпня 2015, 19:35

Оптимізація по-звенигородськи. Питання закриття 4-х малокомплектних шкіл району гостро постало ще на початку цього року. У травні крапку в полеміці мала поставити сесія районної ради. Тоді депутати не дали згоди на ліквідацію юридичної особи цих навчальних закладів. Тоді управління освіти району вдарило на сполох – уже в жовтні кошти на фінансування освіти району буде вичерпано. Тож питання повторно винесли на розгляд депутатів райради. Про це йдеться у сюжеті "Черкаської служби новин".

Освітня субвенція держави передбачає не більше 8,5 тис.грн. на учня. Багачівський школяр на рік потребує – 24. У школі трохи менше 40 учнів, тож вона малокомплектна. Питання про її закриття стало актуальним на початку цього року. На зборах різного рівня було чимало пропозицій щодо економії грошей на утримання школи. Допомогти зекономити кошти НВК, у приміщенні якого працює ще і садок на 15 дітей, погодилася сільрада.

У райвідділі освіти кажуть, що так можна зекономити не більше 100 тис грн на рік, а на школу потрібно мільйон. Від фінансового колапсу галузь може врятувати хіба що диво. Тому єдиний вихід – закрити школу у Багачівці, а з нею – ще три таких же малокомплектних у районі.

Питання винесли на сесію райради вдруге, бо у травні депутати не проголосували «за», а ситуація не змінилася. І вдруге депутати не підтримали непопулярного рішення.

Питання де взяти гроші на подальше існування освіти у районі так і залишилося риторичним. За усіма підрахунками фінанси, виділені бюджетом на цю галузь закінчаться наприкінці жовтня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору