Бути чи не бути багатофункціональній спортивній арені в Черкасах?

14 вересня 2018, 19:34

Будівництво багатофункціональної спортивної арени в Черкасах - під загрозою зриву. Місто може не встигнути освоїти, передбачені державою на будівництво, 27 млн грн і кошти буде повернуто державі. Все через те, що проект спортивної арени і досі не відправили на експертизу,  а крайній термін подання документів минув ще 10 вересня. 

Про це вчора, 13 вересня, йшлося на засіданні міжвідомчої комісії з відбору об'єктів для надання субвенції з державного бюджету у Міністерстві молоді та спорту, на якій був присутній директор КП "Черкасиінвестбуд" Геннадій Шевченко.

Він заявив, що Черкаси освоїти кошти субвенції не встигнуть та запропонував повернути їх державі, щоб цей проект реалізували інші міста.


Натомість ініціатори будівництва цієї арени зібрали прес-конференцію, на якій висловили своє бачення таким діям чиновника.

- Якщо ми повернемо ці кошти, то це означатиме кінець проекту величезної концертно-спортивної арени, - прокоментував дії чиновника депутат Черкаської міської ради Олександр Згіблов.

За словами представників ініціативної групи, яка мала контролювати перебіг будівництва цього об’єкту, попереднім керівником КП "Черкасиінвестбуд" Олександром Сіренком було розроблено план-графік із відстеження результативності організації будівництва баскетбольної арени у 2018 році. Нинішній же директор підприємства ні цього графіку не дотримується, ні іншого - не представляє, всіляко уникаючи зустрічей з ініціативною групою.

- На території, яка була виділена для будівництва баскетбольної арени, представники ініціативної групи розпочали підготовчі роботи. КП "Черкасиінвестбуд" мало забезпечити нас дозволом на початок робіт. Однак Геннадій Шевченко до цього часу цього не зробив, тим самим "заморозивши" будівництво, — сказав Олександр Згіблов.

Натомість директор КП "Черкасиінвестбуд" Геннадій Шевченко сьогодні, 14 вересня, під час прес-конференції повідомив, що всі роботи проводяться згідно з графіком, і спортивну арену в Черкасах буде побудовано.

Фото: "Про все"

- Проектну документацію замовили лише 25 травня. Проектант протягом 25-ти днів мав пройти першу процедуру, а потім ще протягом 120 днів - другу. Тобто цю процедуру мали б завершити до 1 грудня, - розповів Геннадій Шевченко.

Він зазначив, що проектант працює без авансу, через те, що назва об'єкту, затвердженого Черкаською міською радою, і назва, затверджена Кабінетом Міністрів, різнилися. На сьогодні на "канівській сесії" назву проекту було виправлено, і місто може перераховувати кошти.

- Проектант ще має час, але попри це ми переконуємо його надати проект і експертизи до 1 жовтня. Цей термін було встановлено на останньому засіданні міжвідомчої комісії у Міністерстві молоді та спорту, - додав директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Також Геннадій Шевченко спростував звинувачення в тому, що підприємство відмовилося від субвенційних коштів.

- Ми не відмовлялися від цих коштів, адже вони знаходяться на казначейських рахунках Черкаської міської ради, і підприємство не має до них доступу. Розпорядником цих коштів є депаратмент архітектури. Процедури відмови від цих коштів також не існує. Ми всі зацікавлені в цьому проекті, адже він потрібен місту, - наголосив Геннадій Шевченко.

За його словами, при початковій вартості проекту в 90 мільйонів гривень на сьогодні його попередньо оцінюють в 250-300 мільйонів гривень.

- Проект коригується кожного дня, але, думаю, ми вийдемо на суму 250-300 мільйонів гривень. У Львові такий проект коштує близько 400 мільйонів. Іде нормальна демократична розмова і робочий процес. Громаду має цікавити, коли ми розпочнемо роботи, щоб об'єкт був безпечний, і його швидше було побудовано, - додав Геннадій Шевченко.

Нагадаємо, що з державного бюджету планується виділити 150 мільйонів гривень на будівництво у шести містах України багатофункціональних палаців спорту. У перелік міст, що отримають кошти потрапили і Черкаси.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору