Будівельний кран загрожує падінням мешканцям приватного сектору Черкас (відео)

04 липня 2014, 21:22

Під стрілою будівельного крану вже рік живуть мешканці приватного сектору Черкас. Буквально за кілька метрів від помешкання людей збиралися зводити багатоповерховий офісний центр. Восени роботи заморозили, а от стаціонарний кран будівельники так і не прибрали. За цей час мисливці за металом зрізали на ньому гальма та всі кабелі. Тепер що не вітер, - підіймач крутить над будинками. Люди залякані, вони побоюються, щоб одного дня багатотонна техніка просто не рухнула на їхні оселі, інформують "Подробности".

- Краны же падают. Вот в Харькове был случай недавно, вы знаете? И когда ветер, он же крутится, лязгает, стучит.

Ось так, мов під Дамокловим мечем, уже рік живуть мешканці цього приватного сектора. Сорокаметровий кран просто навис над ними. Восени роботи на сусідньому будівельному майданчику заморозили. Робітники пішли, а от техніку - не розібрали. Замість них, це зараз роблять мисливці за металом. Вже зрізали гальма та опори. Тепер вітер крутить підіймач мов флюгер над оселями. Люди побоюються - якщо він впаде, накриє щонайменше п'ять будинків.

Ось так Людмила з сином у підвалі ховаються під час буревіїв. Каже, краще тут пересидіти ніч, аніж чекати, коли кран звалиться на будинок.

Людмила Качєткова, мешканка Черкас: 

- Такое ощущение, что он падает на нас ночью! Кабеля летают, все летает - ну куда это годится? Вот так и живем!

За цей рік люди куди тільки не зверталися - і до власника крана, і до інспекцій з контролю. Та марно. Ми самі вирішили з'ясувати у забудовника, чому він наражає мешканців на небезпеку. Чоловік спершу зробив вигляд, що не знає про що йдеться. Але згодом - про піднімач таки згадав.

- Нормативи такі єсть... ви що! Головне щоб стріла не проходила над домом, але ж він крутиться? Він не крутиться над домом!

Жоден будівельний кран в Черкаській області не можна експлуатувати без дозволу ось цієї інстанції. Держгірпромнагляд не тільки видає документ, а й має стежити за дотриманням правил безпеки. Та от виконувач обов'язків начальника установи - й чути про скарги людей не хоче. Радить дочекатися, коли керівник вийде з відпустки.

- Я вас прошу... Ми вас не трогали, я прошу… прийде начальник і все пояснить. А якщо за цей час від крану загинуть люди? Ось прийде начальник в понеділок вам все пояснить.

Мешканці приватного сектору все ж сподіваються, що чиновники прислухаються до них і змусять забудовника прибрати смертельно небезпечний кран.

Оксана Шнайдер, Станіслав Кухарчук, Олег Клименко, Новини, телеканал "Интер"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору