Брат режисера-черкащанина збирає кошти на першу екранізацію вірша Шевченка

07 листопада 2014, 13:07

35Брат режисера-черкащанина збирає кошти на першу екранізацію вірша Шевченка.

Режисер Михайло Іллєнко, молодший брат вже покійного режисера Юрія Іллєнка, та компанія «Іллєнко Фільм» 4 листопада розпочали кампанію залучення колективного фінансування для національного кінофільму «Толока»  через Спільнокошт. Про це повідомляє портал ZAXID.NET.

Картина «Толока» – екранізація вірша Т. Шевченка «У тієї Катерини хата на помості... », приурочена до 200 річчя Кобзаря. Зйомки стрічки почались у 2013 році, проте роботу над нею зупинилися. Відзнято приблизно половина матеріалу.

«Після річної перерви, повертаючись до виробництва фільму, команда «Толоки» збирає всіх охочих об’єднатися, як заведено в Україні, толокою навколо екранізації твору Тараса Шевченка», - говорять організатори кампанії. 

Спільнокошт - перший і найбільший в Україні онлайн механізм колективного фінансування на платформі Велика Ідея. Інструмент діє за принципом краудфандингу та дозволяє усім охочим долучитись до фінансування проекту.

Виробництво картини здійснює компанія «Іллєнко фільм» за підтримки Державного агентства України з питань  кіно.

Як розповів ZAXID.NET голова Держкіно та колишній продюсер фільму Пилип Іллєнко, простій, який трапився з фільмом, вдарив по виробничим аспектам і по творчим. Зокрема, за цей час трагічно загинув актор Віталій Лінецький, який виконував одну з головних ролей. 

Михайло Іллєнко – молодший брат відомого режисера і оператора Юрія Іллєнка, який народився в Черкасах. Світову славу Юрію Іллєнку принесла робота головним оператором у фільмі Сергія Параджанова «тіні забутих предків».

Поділитись

Коментарі

Вгору