Ботнар розповів, чому Черкасам потрібно стати спортивною столицею

05 травня 2019, 08:32

Ботнар розповів, чому Черкасам потрібно стати спортивною столицею

Про те, чому Черкасам необхідно стати спортивною столицею України розповів заступник міського голови Юрій Ботнар, пише "Zmi.ck".

Про розвиток спорту

– Наша мета – перетворити Черкаси в спортивну столицю. Це достатньо амбітна ціль, утім, є чи не єдиною потенційною можливістю для позиціювання міста на економічній карті України. На жаль, ми не можемо похизуватися архітектурою, як у Львові або ж морем, як в Одесі, чи розвинутою промисловістю, як у Харкові. Натомість у Черкасах маємо гарний місцевий спорт та інфраструктуру, яку можна і треба розвивати.

Ми можемо перетворити наше місто в центр спортивного туризму. Це даватиме реальні надходження до бюджету. Сюди приїжджатимуть люди із «живими» грошима та залишатимуть їх тут. Це приноситиме прибутки середньому бізнесу – готельному, ресторанному, у сфері послуг тощо.

Тому ми вважаємо перетворення Черкас на спортивну столицю одним із пріоритетних та перспективних напрямків розвитку міста. Для нас це не просто гасло, це шлях.

Про спортивну інфраструктуру та інвентар

– Ми розуміємо, що для початку треба зробити певні видатки та інвестувати в розвиток спортивної інфраструктури. Цьогоріч місто спрямує на спорт безпрецедентні кошти. 20 млн гривень передбачили на будівництво елінгу – будівлі бази веслувальників, що, до речі, також дозволить проводити всеукраїнські й навіть міжнародні змагання. Ще 20 мільйонів спрямуємо для придбання інвентарю, на реконструкцію, ремонти й оновлення інфраструктури спортивних комплексів та шкіл.

Ботнар розповів, чому Черкасам потрібно стати спортивною столицею

Нам часто закидають нібито ми поводимось, як комуністи. Єдине, що є з ними спільного – востаннє такий розвиток спорту дійсно відбувався ще до Незалежності.

Несправедливо вимагати перемог у наших спортсменів, якщо вони, для прикладу, мають вчитися грати в хокей на траві, але без ключок, або готуватися до змагань із тріатлону без велосипедів. У 2018 році деякі спортивні школи вперше отримали будь-яке нове обладнання за останні 5, 10, 15 років.

Про гімнастичний комплекс

– Станом на 30 вересня 2018 року комплекс був повністю готовий до роботи. Відтоді в ньому вже відбуваються тренування.

На сьогодні в місті сотні об’єктів, які давно побудовані або реконструйовані, але так і не були здані в експлуатацію. Утім, увага прикута лише до цього комплексу. Чому його офіційно не здають? Формально – через відсутність телефонного зв’язку, який, згідно з проектом, має в ньому бути. Абсурдно, але бюрократія заважає розвивати місто.

Ботнар розповів, чому Черкасам потрібно стати спортивною столицею

Переконаний, що деякі діячі готували цьому комплексу долю типового «довгобуду». Тож наша свободівська команда наполягла на інтенсивності робіт у минулому році та важливості їх завершення. Неймовірно, але лише на нещодавній сесії міськради взагалі було визначено замовника будівництва. Основною причиною не введення в експлуатацію є недбале ставлення до документації з 2016 року.

Ми хочемо, аби вже в цьому році гімнастичний комплекс був зданий в експлуатацію.

Цьогоріч за нашою пропозицією буде встановлено відеокамери в залах для змагань та змонтовано в холі монітори, щоб батьки, сидячи на дивані, могли спостерігати за заняттями своїх дітей. Водночас, впорядкуємо і прилеглу навколо комплексу територію.

Про оргтехніку для спортивних шкіл

– Стан спортивних шкіл міста нині наскільки зубожілий, що інколи хапаєшся за голову. Для прикладу, відбуваються змагання з боксу й син одного з тренерів намагається увімкнути гімн із мобільного телефону. Інколи це не виходить, бо йому в цей час може хтось подзвонити. Звичайно, ми купимо акустичну систему. Або представники “Вулкану” просять придбати для школи лазерний принтер, оскільки в них немає можливості навіть надрукувати заявки для участі спортсменів у різних змаганнях. І таких прикладів можна навести безліч! Це соромно, що стільки часу на потреби спортсменів влада закривала очі. І лише останнім часом ситуація почала змінюватися.

Усі спортивні школи Черкас мають бути технічно забезпечені необхідним, бо говорити про спортивну столицю, але не мати елементарних речей – як мінімум дивно.

Про Центральний стадіон

– Цього року будемо оновлювати інфраструктуру нашого стадіону. Відремонтуємо роздягальні, фойє та фасад будівлі спорткомплексу “Сокіл”, облаштуємо й прилеглу територію навколо. Тут має бути затишно та комфортно. Нині цей комплекс, який в 2017 році з балансу державного підприємства «Фотоприлад» передали місту, гостро потребує ремонту.

Плануємо зробити реконструкцію ще одного спортивного майданчика на стадіоні та облаштувати там штучне покриття. Обов’язково відремонтуємо й залу боксу – хочемо зробити її найкращою в місті з найбільш сучасним спорядженням.

 

Ботнар розповів, чому Черкасам потрібно стати спортивною столицею

Окрім того, передбачили фінансування для створення хостелу на території стадіону. У ньому матимуть змогу зупинитися спортсмени, які приїжджатимуть до нас на змагання. Це буде зручно і знову ж таки приноситиме місту додатковий прибуток.

Також облаштуємо стаціонарну арену для боксу на одному з майданчиків на Центральному стадіоні. Такі арени є лише в кількох містах України: там вони приватні. У Черкасах це буде муніципальний об’єкт: встановимо трибуну, накриття та власне ринг. На ньому можна проводити змагання в теплу пору року.

Про СК “Будівельник”

– У цьому спорткомплексі, передовсім, облаштуємо систему пожежної сигналізації. У “Будівельнику” постійно проводяться різні змагання, збирається чимало учасників та глядачів, тож ми маємо подбати про безпеку. Будемо ремонтувати там і покрівлю, зараз оновлюємо проектно-кошторисну документацію для системи вентиляції шляхом встановлення системи рекуперації (це такий наступний вид вентиляції. – ред.).

Спортивний День Незалежності

– Як і минулого року, збираємося провести День Незалежності в Черкасах у спортивному форматі під гаслом “Твоя Сила – твоя Незалежність”. Основною локацією, де сконцентруємо більшість подій, залишиться Центральний стадіон.

Ботнар розповів, чому Черкасам потрібно стати спортивною столицею

Зараз ми думаємо над родзинками та гостями фестивалю, новим рекордом, який об’єднав би навколо себе громаду.

Звісно, набагато простіше спрямовувати кошти на давно проторені шляхи. На те, що приносить видимий сьогочасний результат, – парканчик чи лавочки, наприклад.

Ми все ж таки говоримо про перспективу, те, що даватиме результат через певний час. Надалі в планах у кожному мікрорайоні міста встановлювати спортивні майданчики, будемо пропагувати здоровий спосіб життя та створювати відповідну мотивацію для людей, аби фізична культура і спорт стали масовими, аби ними займався кожен мешканець Черкас.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору