Близько 300 електронних рецептів виписали лікарі з початку квітня в Черкасах

15 квітня 2019, 22:26

Близько 300 електронних рецептів виписали лікарі з початку квітня в Черкасах

З 1 квітня цього року Національною службою здоров’я України запроваджено електронний рецепт за програмою «Доступні ліки». Тож віднині саме за його допомогою здійснюватиметься відшкодування аптечним установам за відпущені «доступні» ліки пацієнтам.

Варто зазначити, що цьогоріч у бюджеті розвитку Черкас на галузь охорони здоров’я заплановано понад 79 мільйонів гривень, з них – близько 10 мільйонів – на інформатизацію.

Як розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Надія Гетьман, нині у Черкасах відпуск лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» здійснюється у 53 аптеках та аптечних пунктах. З них – 17 установ комунальної форми власності та 36 – приватної.

За перші 10 днів квітня сімейні лікарі та дільничні педіатри виписали майже триста електронних рецептів саме в Черкасах. Їх перевагою є те, що нівелюються географічні обмеження для пацієнтів. Тож отримати відповідні ліки можна отримати у будь-якій аптеці, яка бере участь у цій програмі, незалежно від місця, де виписали рецепт.

Сімейний лікар Лариса Горбик пояснює, для отримання такого електронного рецепта пацієнту потрібно записатись і з’явитись на прийом до сімейного лікаря, з яким укладено угоду.

Якщо сам пацієнт не має можливості особисто прийти, замість нього може з’явитись законний представник, або довірена особа, яка зареєстрована в електронній програмі під час підписання декларації. І тоді виписується рецепт на «доступні» ліки на цю особу із зазначенням номеру телефону або самого пацієнта (якщо він прийшов), або довіреної особи.

Під час виписки електронного рецепта на телефон пацієнта приходить СМС-повідомлення з номером рецепту. І з цим мобільним телефоном пацієнт звертається у аптеку.

Надія Гетьман звертає увагу, що можна звернутися у аптеку у районі, у містах, як Черкаської області, та в інших областях. Але аптека має бути маркована наліпкою установленої форми «Доступні ліки».

Термін дії електронного рецепта становить 30 днів з дати виписування такого рецепту.

Директор КНП «Третій Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Анатолій Шевченко наголошує, що, запровадження електронного рецепту – це вимога часу:

– Треба рухатись вперед і, думаю, що це нововведення, яке запрацювало з 1 квітня, має гарні перспективи. У нашому закладі ми успішно розпочали цю роботу і вже відчуваємо переваги. Адже такий механізм суттєво спрощує усі фінансові взаєморозрахунки. Адже безпосередньо за пацієнта платить Національна служба здоров’я України. Подібно до того, як оплачують медичну послугу через укладені декларації з нашими сімейними лікарями, шляхом прямої субвенції, яку ми отримуємо в центрах.

У свою чергу, заступник міського голови Ігор Волошин наголосив, що торік на потреби медицини з бюджету розвитку Черкас виділили понад 60 мільйонів гривень.

Зокрема, й для придбання комп’ютерної техніки для облаштування робочих місць лікарів сімейної медицини. Проте завдяки таким кардинальним нововведенням в галузі охорони здоров’я Черкасам минулого року вдалось зекономити 26 мільйонам гривень.

– Оскільки тепер фінансування напряму йде з Національної служби здоров’я України, таким чином маємо можливість економити кошти місцевого бюджету. Але ми на цьому не зупиняємось і вже цьогоріч у бюджеті розвитку на галузь охорони здоров’я заплановано понад 79 мільйонів гривень. Приміром, лише на інформатизацію для вторинної ланки – понад 10 мільйонів гривень. Це також дозволить нам забезпечити економію коштів і в наступні роки. До слова, цього тижня в Черкасах стартує ще один пілотний проект – «Безкоштовна діагностика», – відзначив Ігор Володимирович.

Читайте такожСтадник пояснив, чому в черкаських аптеках не видають «доступні ліки».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору