Більшість світлофорів на вулицях Черкас працюють ще з радянських часів

13 жовтня 2022, 09:41

Відповідно до протокольного доручення сесії Черкаської міської ради в обласному центрі обстежують світлофорні об’єкти. Загальна їхня кількість - 94 одиниці.

Переважна більшість їх працюють ще з часів колишнього радянського союзу. 16 з них було замінено у 2010-11 роках, ще два десятки замінили упродовж останніх 5 років.

Проблему неналежної роботи світлофорів, зокрема пішохідних, спричиняють, насамперед, старі контролери. Це, фактично, мозок світлофора, який керує сигналами й відповідає за вчасне їх перемикання.

"Цьогоріч у Черкасах була передбачена заміна 10 найстаріших контролерів на нові, – пояснює в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Отрешко. – Однак основний їхній виробник знаходиться у Харкові, і наразі підприємство тільки намагається відновити свою роботу. Контролери саме цього виробника є найкращими, оскільки  єдині в Україні, що працюють з відкритим протоколом, тобто можуть підтримувати будь-яке програмне забезпечення для дистанційного керування світлофором і забезпечити роботу світлофорів, які вже діють на перехрестях Черкас, зокрема, й старих радянських".

За словами Сергія Отрешка, як правило, одне стандартне перехрестя має 16 світлофорів: 8 транспортних на 24 лампи та 8 пішохідних на 16 ламп – загалом одночасно на одному перехресті повинні працювати 40 ламп. Тож інколи якась із секцій світлофора не працює тому, що в старого контролера просто не залишилося робочих каналів зв’язку, аби забезпечити злагоджену роботу всіх світлофорів і лампочок на перехресті.

Окрім віку контролера та обладнання, на роботу світлофора також впливають непланові відключення електроенергії, стрибки напруги в мережі, дорожньо-транспортні пригоди, коли водії збивають машинами світлофорні стійки чи шафу керування, де й знаходиться контролер світлофора. Департамент житлово-комунального комплексу намагається утримувати світлофори міста в робочому стані, враховуючи наявні ресурси. Регулярно проводиться їх ремонт і профілактика. Деколи на період ремонту вимушені навіть переставляти контролер із менш напруженого перехрестя на більш напружене.

"Звичайно, найоптимальнішим виходом із ситуації є заміна старих світлофорів новими, – вважає Сергій Отрешко. – Бюджетом на 2022 рік було передбачено встановлення 4 нових світлофорів у місті. Зокрема, на перехрестях Гоголя-Дашкевича та  Будіндустрії-Чигиринській, і повна заміна світлофорів по бульвару Шевченка, вулицях Смілянська і Сумгаїтська. Однак у період дії воєнного стану в державі видатки для проведення капітального ремонту світлофорів не є першочерговими. Отже, після перемоги України ми повторно будемо подавати на розгляд депутатам пропозицію про заміну старих світлофорів у місті на сучасні".

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору