“Асфальт на папері”: фейковим ремонтом доріг та розтратою коштів в одній з ОТГ на Черкащині зацікавилась прокуратура (фото)

15 червня 2020, 12:07

пров. Полтава в Матусові
фото: Про все

Як повідомляють в Прокуратурі Черкаської області, під час моніторингу закупівель робіт з поточного та капітального ремонту доріг за 2019-й рік було виявлено ряд порушень у Матусівській ОТГ. Правоохоронці інформують, що попри укладені договори, в деяких випадках роботи або не проводились, або їх обсяги були значно менші, ніж передбачено. За даним фактом органами прокуратури відкрито кримінальне провадження за привласнення та розтрату коштів громади шляхом зловживання службовим становищем.

Нещодавно ми інформували про те, що в  Матусівській ОТГ, що на Шполянщині, хотіли продати гідротехнічні споруди сільського ставу площею 37 гектарів, незважаючи на те, що такі споруди суворо заборонено віддавати в приватні руки. Депутати ОТГ своїм рішенням продали за 179 тисяч гривень об’єкт ринкова вартість якого сягає 6,7 мільйона гривень. Тоді завдяки вчасному реагуванню органів прокуратури вдалось скасувати протизаконне рішення.

скріншот відповіді прокуратури на наш журналістський запит

Уже наступного дня після публікації на сайті Матусівської ОТГ з’явилося звернення сільського голови Василя Колісника, який назвав таку інформацію неправдивою, а журналістів “працюючими на замовлення”.

- Хочу прокоментувати статтю, яка була поширена  в мережі інтернет  та  була замовлена проти Матусівської громади, як помста за наші протести проти  того, що з Матусова забрали 8 млн.грн на ремонт дороги в Шполянську громаду, - йдеться у зверненні сільського голови. - Водний об’єкт (ставок), на якому знаходиться гідроспоруда, не реалізовувався і знаходиться в комунальній власності, адже водні об’єкти передаються тільки в оренду. Так як сільська рада самостійно визнала неправомірність прийнятого рішення, то гідроспоруда була повернута до комунальної власності. 

У свою чергу, ми вирішили більш прискіпливо дослідити результати роботи посадових осіб Матусівської ОТГ та звернулися із журналістським запитом до Прокуратури Черкаської області з проханням проінформувати, про перевірки органами прокуратури господарської діяльності Матусівської сільської ради та виявлені порушення.

На наш запит правоохоронці повідомили, що окрім ситуації із незаконною приватизацією згаданої гідроспоруди під час перевірки були виявленні суттєві грубі порушення і в сфері ремонту доріг ОТГ.

вул. Перемоги в Матусові, "ремонт" якої розслідують правоохоронці
фото: Про все

У прокуратурі інформують, що ними було проведено моніторинг веб-порталу “Prozorro” та встановлено, що Матусівською сільською радою ОТГ протягом 2019-го року було проведено ряд закупівель з поточного та капітального ремонту доріг громади. Загалом договори передбачали поточний ремонт доріг ОТГ площею 5 тисяч 364 квадратних метри покриття та капітальний ремонт дороги по вулиці Героїв Крут площею 1000 квадратних метри.

- Відповідно до звіту про  укладені договори від 27.11.2019 Матусівською сільською радою, в якості замовника, було укладено договір про закупівлю робіт з ФОП Бабян С.Г. щодо поточного ремонту дороги по вул. Перемоги (площею - ред.) 1034 квадратних метри за ціною 199 тис 814 гривень терміном дії з 27.11.2019 по 31.12.2019, - йдеться у повідомленні прокуратури. - Крім цього, відповідно до звіту від 11.07.2019 Матусівською сільською радою було укладено договір про закупівлю робіт з ФОП Варданян Гарніком щодо поточного ремонту дороги по вул. Перемоги (площею - ред.) 267 кв. метри за ціною 70 тис 918 гривень терміном дії з 11.07.2019 по 31.12.2019.

скріншот відповіді прокуратури на наш журналістський запит

Утім, на вигляд масштабний ремонт доріг в ОТГ виявився лише словами в документах. В прокуратурі Черкаської області повідомляють, що виїздом на місце було встановлено, що фактичні обсяги поточного ремонту дороги по вул. Перемоги значно менші, ніж передбачено згаданими договорами про закупівлю. Також, правоохоронці повідомляють, що під час вибіркового огляду доріг за іншими укладеними договорами було виявлено відсутність будь-яких ознак проведення робіт з поточного ремонту взагалі.

- За вказаним фактом 11.02.2020 Смілянською місцевою прокуратурою було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину,  передбаченого ч.2 ст. 191 КК України, - інформують в прокуратурі.

Вказане кримінальне провадження відкрито за ознаками привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Винному загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

вул. Б.Хмельницького в Матусові
фото: Про все

Слід відзначити, що один з підприємців, який фігурує в кримінальному провадженні (ФОП Варданян -ред.) зареєстрований у Матусові, у 2018-му році вже проводив ремонт доріг в ОТГ. Тоді з підприємцем був укладений договір на ремонт 1 тис 945 кв. метрів дороги по вул. Б.Хмельницького в Матусові, яка за наявною інформацією, є частиною багатостраждальної автодороги  місцевого значення “О 242013 //Н-16/ – Станіславчик/ – Матусів – Самгородок”. Як відомо, нині ця дорога перебуває в жахливому стані, що змушує жителів Матусова виходити на протести та перекриття доріг з вимогою виділити кошти на її ремонт.

Підготував Олександр Носенко

Поділитись

Коментарі

Вгору