Артпростір галереї “Склад №5” представив виставку Олексія Бурдія

27 березня 2024, 09:28

В арт-галереї “Склад №5” відбулося відкриття персональної виставки “Ті, що залишились” художника Олексія Бурдія. 

Олексій Бурдій, молодий та перспективний митець, вперше представлений черкаським шанувальникам живопису. І це його перша масштабна персональна виставка під назвою — “Ті, що залишились”. Художник родом із Золотоноші, нині творить та живе в Києві. Він є учасником багатьох виставкових подій як в Україні, так і закордоном. Більшість його робіт роз’їхалися світом по приватних колекціях любителів сучасного мистецтва.

- Це те, що я напрацював за останні чотири роки,- розповів Олексій Бурдій у передмові до презентації “Ті, що залишились”. - Багато з написаного, саме з цієї серії робіт, роз’їхалось світом. Але для цієї виставки залишив, на мою думку, найкраще. Я дуже люблю осмисленість. Двузначність у моїх картинах може бути й у назвах-підписах під картиною. Хочу спонукати глядача до роздумів, копирсання у власних асоціаціях та трактуванні побаченного.

Автор ставить собі за мету не розжовувати трактування своїх робіт. Він за те, щоб ті, хто прийшов подивитись на його роботи, все ж провели певний мозковий штурм.

Черкаський метр, художник Віктор Олексенко, характеризуючи роботи Олексія Бурдія, заявив, що на українському образотворчому полі з’явилась досить молода та своєрідна особистість.

- Це дає надію на велику кількість цікавих напрацювань у майбутньому. Пошуків та здобутків. Українське сучасне мистецтво таки розвивається завдяки саме таким молодим художникам, які привносять у нього щось особистісне, і щось дуже і дуже цікаве. Тема представлених робіт доволі глибока і філософська. Ця виставка є таким тематичним масивом, який зачіпає дуже складні проблеми і соціального життя, і мистецького, й інтелектуального. Окрім того, що ці роботи є глибокими за змістом, але несуть в собі багатозначність. Кожну роботу можна прочитувати абсолютно по-різному. Здаються картини в контексті пост модернізму. Вони водночас і саркастичні, і гумористичні, і сповнені іронії.

Переглянути роботи художника в арт-галереї можна буде до 14 квітня.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору