“Альтернатива є!”: у селі на Черкащині побудували сквер на місці сміттєзвалища (фото)

17 грудня 2020, 14:27

У селі Будище, що в Черкаському району, на місці колишнього сміттєзвалище збудували сквер “Коло друзів”. Втілити проєкт під назвою “Альтернатива є!” вдалося спільними зусиллями жителів села, благодійного фонду «МХП – Громаді» та птахофабрики “Перемога Нова”.

Ініційований Наталією Корніловою проєкт “Альтернатива є!” два роки поспіль вигравав гранти на 50 тисяч гривень у конкурсі “Час діяти” від БФ “МХП — Громаді”. Виграні кошти і дали поштовх для створення скверу “Коло друзів”.

Пані Наталія говорить, що сквер створювали півтора роки, а його площа становить близько 13 соток. Сама жінка вклала в реалізацію проєкту близько 9 тисяч доларів власних коштів.

- Раніше тут було сміттєзвалище та чагарники. Ми вирішили, що потрібно облаштувати цю територію, тому розробили громадський проєкт та взяли участь у конкурсі “Час діяти” від Благодійного фонду “МХП — Громаді”. Також у створенні цієї краси нам допомагали сільська рада, птахофабрика “Перемога Нова” та жителі громади, які приносили хто що міг: хто дерев’яні заготовки чи саджанці, хтось генерував ідеї, хтось просто допомагав своєю працею, - каже Наталія Корнілова.

Зараз на місці колишнього сміттєзвалища облаштували альтанку для відпочинку, гойдалку для дітей, фотозону та музей під відкритим небом, де відобразили історію Мошногір’я.

- У центрі скверу викладене серце, і ми сподіваємося, що це стане улюбленим місцем для освідчень у коханні та виїзних церемоній під час весіль. Хочемо також долучати творчі проєкти: плануємо збирати тут бардів, є навіть ідея провести фестиваль для скульпторів. Всі твори, які будуть там представлені, хочемо залишити в нашому селі і саме в цьому сквері. Також ми плануємо створити тут літній кінотеатр просто неба, - каже пані Наталія.

Представник Благодійного фонду «МХП – Громаді» Геннадій Штефан зазначив, що спільними зусиллями можна досягти значних успіхів.

- Дуже приємно, коли вся громада долучилася до створення ініційованого Наталією Корніловою “Коло друзів”. І це не просто назва, адже тут дійсно можна збиратися зі своїми друзями, односельцями та відпочивати. Але головне, що тепер у селі є місце, де можна відчути себе щасливішим. Хочу, щоб всі зрозуміли, що разом ми можемо зробити набагато більше, - говорить пан Геннадій.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору