Активісти просять допомоги, щоб побудувати в Каневі культурний центр (відео)

29 листопада 2017, 15:34

Активісти просять вирішити долю недобудови на Черкащині. Так званий «Шевченківський дім» роками стоїть закритим. Останні роки місцева влада витрачає суттєві кошти на його утримання. Натомість у місті, де був похований Тарас Шевченко, - стверджує громадськість - дуже не вистачає осередку культури сучасної України. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У такому вигляді будівля стоїть вже чотири роки, життя вирує лише під дахом – там живуть ластівки. Будівництво  було розпочате 1984 року. А за часів Януковича там планували ще одну його резиденцію. Передумали у 2014 році, тоді будівлю і зачинили на ключ. Відтоді в рік з міського бюджету на утримання недобудови витрачається близько 300 тисяч гривень, розповідає міський голова Канева. Поруч із ним - громадськість із Києва, вони мріють дати канівському Будинку культури нове життя.

- Чому тут на площі мертвим вантажем стоїть закупорений красень Будинок культури, де є концертна зала на 700 місць, - говорить директор «Фонду гуманітарного розвитку України» Наталія Заболотна. – Його можна зробити найактуальнішим для молоді.

Чотири поверхи і шість тисяч квадратних метрівпростору – тут усе готове на 70 відсотків. Четвертий поверх планують віддати під різні дитячі гуртки, бо ж нині діти навчаються у підвалах та інших непридатних для цього місцях.

Тож нині справа - в грошах. Очільник Канева каже готовий розпочати роботи, але без Києва не впоратися.

- Для того, що добудувати Будинок культури необхідно 200 мільйонів. Таких коштів ні в міському, ні в обласному бюджеті немає,  - говорить міський голова Канева Ігор Ренькас.

Допомогти обіцяє Міністр культури, тільки має побачити проект добудови. А громадськість бачить майбутнє не лише для будівлі Будинку культури, оновити планують усю інфраструктуру міста.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору