Води залишилося на 15 років: корсунчанин зареєстрував петицію з проханням врятувати річку Рось

08 грудня 2022, 13:57

Громадський діяч із Корсуня Владлен Ковтун на сайті президента зареєстрував петицію, в якій просить врятувати річку Рось. Водночас, на думку чоловіка, влада має звернути увагу й на інші водойми, які можуть опинитися під загрозою зникнення.

"Річка Рось чи не найбільше уособлює катастрофічну сукупність усіх наболілих проблем таких водних об’єктів,- йдеться в петиції. - Її басейн розташований на території чотирьох областей – Вінницької, Житомирської, Київської і Черкаської. Її води дають життя близько 500 тисячам мешканців Білої Церкви, Умані, Корсунь-Шевченківського, Богуслава, інших міст, кількох сотень сіл, селищ забезпечують роботу близько трьох тисяч підприємств промисловості, сільського та рибного господарств. На ній споруджено більше двох тисяч ставків, тринадцять малих гідроелектростанцій".

Якщо Рось зникне, вважає Владлен Ковтун, значна частина людей менш як за 20 років залишиться без питної води.

"Люди занехаяли природу взагалі, - розповідає для Про все Ковтун. - Розрахунки показують, що ще 15 років подібного ставлення і Україна буде імпортувати питну воду. Маса підприємств не мають відповідних очисних споруд. Зараз санстанція забороняє дітям купатися влітку у Росі. Колись вона була чиста, як сльоза. Наразі воду з кранів ніхто не п'є. Тому треба рятувати річку. Але мова не лише про Рось. Така ж ситуація з багатьма іншими по всій країні. Ми переможемо у війні, але майбутнього без води не буде".

Петицію чоловік зареєстрував 18 листопада. Станом на 8 грудня, вдалося зібрати менше 1300 підписів. Владлен Ковтун нарікає, що це наслідок байдужості суспільства до проблеми. Аби набрати необхідні 25 тисяч підписів, залишилося 72 дні.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору