Актори черкаського театру готують світову прем’єру мюзиклу “Чарівник країни Оз”, який покажуть двома мовами (ФОТО, ВІДЕО)

05 червня 2024, 11:59

Черкаський музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка готує масштабний проєкт – світову прем'єру мюзиклу "Чарівник країни Оз". Вперше в Україні виставу покажуть двома мовами: німецькою та українською. 

Ідея створення проєкту належить відомому німецькому драматургу і театральному діячеві Магнусу Райтшустеру, який під враженням війни, написав лібрето мюзиклу "Чарівник країни Оз", переосмисливши оригінальний сюжет Френка Баума.

Дізнавшись від Андрія Маслакова про намір Черкаського музично-драматичного театру втілити мюзикл "Чарівник країни Оз", Магнус Райтшустер знайшов німецького мецената, завдячуючи якому на сьогодні вже профінансована постановка світової премʼєри твору. Тобто вперше цей мюзикл продемонструють саме в Черкасах на сцені театру Шевченка.

— Це амбітний проєкт. Це перший український мюзикл, який написаний німецькою мовою, також є повна версія українською мовою. Тому, по суті, це дві вистави, які дещо відрізняються через переклад. Наразі тривають репетиції, адже виступати німецькою мовою — непросто. Це вистава для сімейного перегляду. Головні теми, які порушує мюзикл, це те, що не треба здаватися, треба боротися, вірити, захищати та жити, — розповідає режисер Андрій Маслаков.

Наразі Руслан Паскалов, в.о. директора-художнього керівника Черкаського театру Шевченка, працює над домовленостями щодо гастролей вистави в Німеччині.

У мюзиклі задіяна практично вся трупа театру, оскільки зараз вони готують не одну виставу, а відразу дві: німецькою та українською мовами. Для цього актори спеціально вчилися правильної вимови, аби їхній спів та розмови німецькою були максимально природними.

Загалом сам жанр мюзиклу ще не надто поширений серед театральної діяльності українських труп. А іноземні постановки - взагалі рідкість. Тому "Чарівник із країни Оз" унікальний не лише для Черкащини, а й України загалом.

Щодо сюжету, то він хоч і містичний, в основі лежить відомий твір про чарівника, однак адаптований під українські реалії і глядач зможе легко провести паралелі та впізнати сучасних лиходіїв і позитивних персонажів.

— У мюзиклі розкриваються важливі теми сьогодення: політики, які лише багато говорять; людські чесноти; випробування, через які люди відкривають в собі можливості, — додає перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко.

Актор Олександр Гуменний грає у мюзиклі злого чаклуна.

— З одного боку не люблю грати таких мерзотників, але й розумію, що чим краще зіграєш негативного героя — тим краще розкриються позитивні персонажі. Цей мюзикл, зокрема, можливість розповісти про важливі та актуальні проблеми для України світові, серед них — викрадення дітей, – каже Олександр Гуменний.

Акторка Анастасія Бринько грає головну героїню Дороті в німецькій версії мюзиклу.

— Дороті не боїться перешкод і коли потрапляє в іншу реальність, приймає цей виклик. Але виявляється, що протягом всього її шляху, все, що було потрібне їй для повернення додому, вже було в ній. І так в кожній людині є сили. Дороті є втіленням незламності нашого духу й того, що кожен з нас може досягнути того, чого хоче, — розповідає Анастасія.

Актор Богдан Балашов грає дві ролі: лева та собаки.

— Головний конфлікт мого персонажа в тому, що він хоче бути сміливим. Для мене цікавий досвід грати такого персонажа. Також я співаю блюз, що для мене дуже незвично. Дуже приємна атмосфера в цьому мюзиклі, — говорить Богдан Балашов.

Акторка Маргарита Бєлкіна, яка грає Дороті в українській версії, говорить, що музика має вагоме значення в розкритті персонажів мюзиклу.

— Пісня, написана для кожного персонажу, виявляє його характер та підкреслює сутність, — каже акторка.Прем'єру мюзиклу в Черкасах планують показати на початку жовтня.

Склад творчої групи: режисер, декоратор та композитор Андрій Маслаков, художниця з костюмів Анастасія Маслакова, асистент режисера Валерій Бондаренко.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору