Агробізнес Черкащини отримує фінансування з компенсацією від держави за п’ятьма програмами

20 червня 2018, 12:19

Основний ресурс і потенціал сільського господарства України − це земля. В Україні зосереджено 25 % світових запасів чорнозему. Хоч аграрії завершили посівну кампанію, та робота кипить щодня. Попереду - культивація, обприскування, збирання врожаю та багато інших турбот. Зачасту виникають потреби, на які кошти потрібні зараз, але їх не можна взяти з обороту. Тоді можна звернутися до ПриватБанку і скористатися державними програмами й навіть отримати державну компенсацію.

Цього ж року аграрії зможуть узяти участь вже в п’яти державних програмах, спрямованих на підтримку агробізнесу. Для цього Кабінетом Міністрів України 07.02.2018 були ухвалені Постанови № 86, № 106 та № 107.

Перше: аграрії зможуть економити чверть вартості агротехніки, що відповідає переліку, затвердженому Мінагрополітики, а фермерські господарства з посівними площами до 500 гектарів та річною виручкою до 15 млн грн або кооперативи з площами до 1 000 гектарів – аж 40 %.

Друге: ті самі фермери зможуть отримувати компенсацію відсотків за кредитами «АгроКУБ» до 500 тис. грн або кредитними лініями до 3 років на суму до 9 млн грн, що видані для придбання основних засобів, будівництва або реконструкції виробничих об’єктів.

Третє: також фермери зможуть отримувати компенсацію в розмірі 80 % вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій «базове» та «сертифіковане» (до 30 тис. грн без ПДВ на одне господарство), у тому числі купленого в кредит, наприклад «АгроКУБ».

Четверте: підприємства, що працюють у галузях вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва, шовківництва та аквакультури, зможуть отримувати компенсації відсотків за кредитними лініями до 5 років на суму до 100 млн грн.

І п’яте: підприємства галузі тваринництва зможуть отримувати компенсацію 25 % сум кредитів до 5 років на суму до 500 млн грн, що отримані для будівництва/реконструкції тваринницьких ферм, комплексів доїльних залів або підприємств із переробки сільськогосподарської продукції.

Для купівлі  сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва через ПриватБанк (Ліц.НБУ № 22 від 05.10.2011 р.)  українські аграрні компанії та фермерські господарства зможуть отримати з держбюджету компенсацію 25 % вартості техніки. Як повідомили у банку, держкомпенсація буде виплачуватися при оплаті техніки як за рахунок власних коштів, так і за допомогою кредитних програм у державному ПриватБанку − кредитної лінії або програми «АгроКУБ».

«Торік клієнти «ПриватБанку» першими в Україні скористалися можливостями нової державної програми підтримки сільського господарства, − відзначив перший заступник голови правління банку Олег Сергєєв. − У 2017 році агропідприємства через наш банк отримали понад 70 млн грн компенсацій, що склало більше половини їх загальної суми в країні».

На Черкащині за 2017 рік у цій програмі компенсації взяли участь 38 клієнтів малого та середнього бізнесу. На початок червня 2018 року таких клієнтів-аграріїв - вже 35, і всі вони подали заявки на держкомпенсацію при купівлі сільгосптехніки.

За словами банкірів, якщо для покупки техніки скористатися програмою фінансування терміном на 1 рік, то сума отриманої компенсації практично повністю покриває витрати на відсотки за кредитом. Згідно з Постановою Кабміну №86, участь у програмі можуть узяти всі агропідприємства, що придбали техніку й обладнання з 1 січня 2018 року. ПриватБанк є уповноваженим банком державної програми компенсації, через який повинна проводитися оплата техніки та обладнання.

Найчастіше аграрії вибирають збиральну техніку і вивчають умови фінансування заздалегідь – наприклад, у зимовий період. Тому актуальність пропозиції комбайнів у лізинг найбільш ефективна в першій половині року. Купівля тракторів відбувається весь рік, у зв'язку з чим пропозиція лізингу актуально при кожній зустрічі.

Кредитні продукти ПриватБанку для агробізнесу: лізинг техніки, обладнання, транспорту; кредити в розстрочку на купівлю техніки з компенсацією частини вартості від держави; кредитні лінії (поновлювані та непоновлювані до 5 років), у тому числі «Агросезон» та кредити під заставу депозитів; програма «КУБ» та «АгроКУБ»: строкові кредити під заставу до 1 млн грн на 12 місяців.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору