Аграрії просять призначити міністром АПК уманчанина

12 листопада 2014, 20:35

10371354_1467009850249162_1113511465387779304_n

Аграрії країни хочуть, аби Міністерство аграрної політики та продовольства України очолив уманчанин Андрій Дикун. З таким проханням вони звернулися до коаліції. Під ним підписалися дев'ять профільних аграрних асоціацій. На думку представників галузі, завдяки роботі Дикуна на посаді замміністра АПП стало працювати на українських аграріїв, інформує Умань.інфо.

Звернення підписали «Всеукраїнська Аграрна Рада», «Ліга виробників харчових продуктів», «Асоціація свинарів України», Національна асоціація молочників України «Укрмолпром», «Асоціація борошномелів України», «Асоціація виробників молока», «Українській асоціація виробників картоплі», «Всеукраїнська асоціація дистриб'юторів насіння та засобів захисту рослин», компанія «Лакталіс Україна».

На думку представників галузі, завдяки роботі Дикуна на посаді замміністра АПП «міністерство вперше налагодило ефективний діалог з громадськими організаціями, експертами та бізнес-спільнотою, ... стало працювати на українських аграріїв».

У листі, зокрема зазначається, що за ініціативи Андрія Дикуна, робочою групою при міністерстві АПП, до якої увійшли провідні вітчизняні та світові експерти, а також представники галузі, був розроблений ряд законопроектів, що відкривають доступ українським аграріям на ринки ЄС. Ключові з них - Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» - були прийняті парламентом і підписані президентом.

Також було розроблено поправки до законодавства в сфері кооперації, маркування молочних і молоковмісних продуктів, виробництва органічних продуктів, прийняття яких є вкрай необхідним як сільгоспвиробникам, так і переробним підприємствам.

Окремо члени Всеукраїнської Аграрної Ради наголошують, що завдяки особистим контактам А.Дикуна з фермерами, вже на наступний день після прийняття КМУ рішення про направлення гуманітарної допомоги на схід України, вдалося доставити перші продовольчі вантажі населенню.

- Загалом, за весь період в зону АТО в якості безоплатної допомоги було передано більше 3 тис. тон продовольства. Завдяки таким заходам нам удалося уникнути визнання України державою, що зіткнулася з проблемою голоду. В іншому випадку, експорт продовольства з країни став би неможливим, що завдало б непоправної шкоди як сільському господарству, так і вітчизняній економіці в цілому, - зазначив голова ГО «Всеукраїнська Аграрна Рада» Денис Марчук.

Довідка

Робочою групою при МінАПП, зокрема, були підготовлені наступні законодавчі ініціативи: № 4179 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» (прийнятий в цілому як закон 22 липня 2014), № 4987-1 «Про внесення змін до деяких законодавчі акти України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» (прийнятий в цілому як закон 14 серпня 2014), № 4280-1 «Про безпеку та гігієну кормів» (зареєстрований 28 липня 2014 року, підтриманий головним Комітетом 12 серпня 2014), № 4986-1 «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (22 липня 2014 прийнятий в першому читанні).

В її роботі брали участь експерти Міжнародної фінансової корпорації (IFC), проект Єврокомісії «Twinning», ФАО, «Ліга виробників харчових продуктів», «Всеукраїнська Аграрна Рада», «Укрмолпром», «Союз молочних підприємств України», Американська торгова палата, Європейська бізнес асоціація, Український клуб аграрного бізнесу, Асоціація виробників молока, Асоціація свинарів України, Аграрний союз України, компанії «Пепсіко», «Данон», «Лакталіс», «Кока-Кола-Україна Лімітед», «Монделіз Україна», «Тетрапак» , «Люстдорф», «Делойт», ЮФ «Арцингер», ЮФ «ОМП», «Кесарєв Консалтинг».

Поділитись

Коментарі

Вгору