Адвокати родин “Небесної Сотні” закликають свідків трагічних подій телефонувати на “гарячу лінію”

10 липня 2014, 07:00

Саме свідчення майданівців можуть виявитися поворотними та допомогти встановити винних у смертях “Небесної Сотні”. Спеціальна “гаряча лінія”: 095 258 2211.

Про це йдеться на сайті Євромайдан SOS.

Після лютневих подій тільки лінивий не закликав знайти та покарати винних у вбивствах на Майдані. Але це не так просто. Попередня владна команда, яку дехто прямо називає організованим злочинним угрупуванням, добре подбала про те, щоб замести сліди. Одяг, зброя, набої -  речових доказів вкрай мало. По суті, єдина надія на встановлення справедливості та покарання винних у страшних злочинах проти Майдану - це свідки. Раніше з проханнями дати свідчення неодноразово зверталася Генпрокуратура та родичі загиблих. Тепер адвокати родин “Небесної Сотні” закликають свідків трагічних зимових подій зголошуватися на спеціальну “гарячу лінію”, створену ЄвромайданSOS 095 258 2211 (працює з 9 до 18 години у робочі дні).

Правники стверджують: якщо ви досі боїтеся, зволікаєте, не хочете себе переобтяжувати, не знаходите часу, аби засвідчити те що бачили, - ви таким чином сприяєте безкарності, а винні у смертях на Майдані можуть ніколи не бути покараними.

Тарас ГАТАЛЯК, представник Євромайдан SOS, який здійснює координаційну роботу з адвокатами «Небесної Сотні» та надає правову допомогу пораненим на Майдані, наголошує:"Свідчення ми збираємо по всіх основних зимових епізодах, пов’язаних з летальними випадками на Майдані, а саме: січневі смерті (Нігоян, Жизневський, Сеник), 18 лютого в Маріїнському парку, 18 лютого ввечері на Майдані (біля вулиці Інститутської), поодинокі смерті 19 лютого та масові вбивства на Інститутській 20 лютого".

«Ми зацікавлені в тому, щоб по-перше, були встановлені реально винні особи. А по-друге, щоб не було засуджено невинних. Зараз ми виходимо на стадію пред’явлення обвинувачень, які мають бути обґрунтованими, - коментує адвокат однієї із родин “Небесної Сотні” Павло ДИКАНЬ. - Проблема полягає в тому, що невідомо, звідки саме стріляли в більшість із загиблих. Адже це визначається моментом смерті, тим, де і як лежить тіло. А цей момент втрачено. Численні відеоматеріали дають нам можливість зрозуміти звідки стріляли лише в деяких із загиблих. У більшості ж випадків - уся надія на свідків. Саме тому ми, адвокати, і просимо людей, які бачили смерті майдінівців, зголошуватися на “гарячу лінію”. Це вкрай важливо», - наголошує Павло.

Поділитись

Коментарі

Вгору