95 років у жовтні цього року виповниться метеорологічній станції на Черкащині (відео)

10 серпня 2019, 09:35

95 років у жовтні цього року виповниться метеорологічній станції на Черкащині (відео)

95 років у жовтні цього року виповниться Звенигородській метеорологічній станції. За словами її начальниці, Тетяни Лисенко, станція – одна з найстаріших в області. Старшою за неї є Уманська, якій – 134 роки, інформує "UA: Черкаси". 

Звенигородську метерологічну станцію утворили в жовтні 1924 року в селищі Єрки, Катеринопільського району. У 1957 році метеостанцію перевели в село Озірна, Звенигородського району.

Нині тут працює 7 співробітників: 5 спостерігачів, агрометеоролог і начальниця. Щотри години працівники метеостанції записують дані стану погоди в журналі та передають до київського та обласного гідрометцентрів, говорить начальниця метеостанції Тетяна Лисенко.

«8 обов’язкових спостережень, і ми постійно ведемо спостереження за атмосферними явищами чи гроза, чи дощ, чи вітер посилився спостерігаємо за хмарами, динаміка хмар», - зазначила жінка.

Зі слів техніка-метеоролога Тетяни Штельмах на станції за допомогою 8 приладів вимірюють температуру ґрунту, повітря, кількість сонячного світла, рівень радіації, кількість опадів.

«Для нас воно вже все легке, я вже, припустимо, 27 років працюю, мені воно легко все, якщо гроза, шторми, вітер сильний – це таке більш важче, і вночі важко працювати, а вдень – нічого», - розповів він.

Найстаріший прилад на станції – геліограф, каже Тетяни Штельмах. Завдяки спеціальній кулеподібній лінзі та паперовій стрічці, спостерігачі визначають скільки годин сонячного світла у добі.

«Зранку у нас геліограф стоїть на праву сторону, звідти сонце, о першій дня ми його перевертаємо на цю сторону і до вечора воно стоїть на цю сторону», - додала вона.

Метеостанція працює й для аграрного сектора. На спеціально облаштованій ділянці метеомайданчика, розташовані 2 термометри. Вони, каже агрометеоролог Юлія Мовчан, показують наземну температуру. Фахівчиня працює тут три роки: «Я спостерігаю за рослинами, сільськогосподарськими культурами, як пшениця, ячмінь соняшник, кукурудза, дивлюсь як вони розвиваються, за фазами».

Зі слів начальниці станції Тетяни Лисенко, погодою яку формують синопкити користуються 5 районів: Звенигородський, Тальнівський, Лисянський, Катернопільський і Тполянський. Всього в області 7 метеорологічних станцій.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору