9 травня покажуть фільм про «черкаського Шиндлера»

08 травня 2015, 20:06

37786ae9d0abb3bbd87d30c0607561bc

9 травня, у День Перемоги, Перший покаже документальну стрічку «. Доля праведниці», присвячену маловідомій широкому загалові українській героїні часів Другої світової війни. Фільм вийде в ефір о 18:25, повідомляє прес-служба каналу.

У роки Другої світової війни Олександра Шулежко врятувала від голодної смерті близько сотні черкаських сиріт, серед яких було багато дітей з єврейських родин. Жінку посмертно нагородили пам'ятною медаллю і дипломом «Праведник народів Світу», а на Черкащині називають черкаським Шиндлером, про це інформує сайт "Суспільне мовлення".

Над створенням фільму працювала команда документалістів телеканалу, яким вдалося поспілкуватися і записати розповіді доньки Олександри Шулежко та свідків деяких подій з її життя часів Другої світової. Автор сценарію та режисер стрічки - Володимир Качур.

«Для переважної більшості людей її постать невідома. Бо такі теми, на жаль, загублені в сучасному світі і не є топовими для переважної більшості комерційних телеканалів, - пояснює пан Качур. - У нас панують політичні та економічні пріоритети. Закони ж моралі поступаються їм. Тому в суспільстві поки що немає запиту на подібні теми, і такі особистості, як Олександра Шулежко не популяризуються. Щастя, що наш телеканал ставить акцент на суспільно важливих темах. Ми повинні витягувати з минулого та сучасного найяскравіші приклади милосердя та гуманізму, тоді такі особистості як Шулежко будуватимуть шкалу цінностей оновленої держави».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору