70-річний черкаський “морж” протягом 17 років щодня пірнає у Дніпро

19 січня 2017, 17:42

Він подружився з водою 17 років тому. І тепер, незважаючи на погоду, щодня пірнає у Дніпро. 70-річного «моржа» Олександра Толбатова друзі називають «Дельфіном». Він заснував у Черкасах «Клуб Довгожителів», який допомагає сотням людей бути здоровими, інформує Громадське ТБ: Черкаси.

Наприкінці 90-х у хребті Олександра Миколайовича Толбатова лікарі знайшли 7 гриж. Врятувати його, казали медики, могла лише операція. Проте чоловік відмовився від операції і згодом самотужки розробив спеціальний жилет для водної гімнастики.

– Я люблю "живу" воду, природну. Найбільш корисна вода за дві години до сходу сонця і за дві – після. В «Клубі Довгожителів» ми не називаємо воду холодною – вона у нас «хороша», «мокренька», «добра». Потрібно вірити, що в воду йдеш не застудитися, а за здоров’ям, – каже Олександр.

Вода його таки вилікувала. Після цього випадку Олександр зрозумів, що може допомагати й іншим людям оздоровитися. І заснував «Клуб довгожителів». Отримав дозвіл від міської влади розмістити на березі Дніпра, поруч із річковим вокзалом, невеличкий будинок. Там учасники клубу переодягаються та зігріваються.

Особистий рекорд «Дельфіна» – 55 хвилин у крижаній воді. У 2009 році Олександр Толбатов підкорив протоку Босфор – проплив нею більш, ніж 6 кілометрів. У свої 70 Олександр Толбатов часто катається містом на роликах.

У 1973-му році Олександр із сім’єю переїхав із Авдіївки до Черкас. Розповідає, що прописку отримав як виняток із правил, адже житла не було.

– Тепер я по-доброму мщуся Черкасам, – жартує чоловік, – Моя місія тут – допомагати людям ставати здоровими.

Нині «Клуб довгожителів» налічує близько 300 людей. Серед його учасників – і Варвара. 6 років тому вона перенесла інсульт. Коли традиційна медицина не допомогла, Толбатов і вода повернули їй здоров’я.

– Вже четвертий рік ходжу в воду – і тиск у мене нормалізувався. Ми називаємо Сашу «Дельфіном», бо він нас зустрічає в воді і проводжає в воді. Ми за Толбатовим у вогонь і у воду! – каже вона.

Поділитись

Коментарі

Вгору