45 років тому у черкаському парку “оселилась” Русалонька (фото)

21 серпня 2017, 18:06

10 років тому, вже навіть трохи більше, адже місцевий “злочин століття” датований ніччю проти 14 червня 2007 року, з Ювілейного парку, як булочку з гастроному, поцупили Русалку. Про чергову історію з життя Черкас розповів краєзнавець Борис Юхно, пише "Дзвін".

“Тодішній начальник Соснівського РВВС Валерій Мендусь лиш руками розвів: мовляв – злочинці або дебіли, бо вважаючи скульптуру бронзовою полінувалися в тому пересвідчитись, або працювали на замовлення, тож Русалка поїхала в чиїсь маєтності за високим муром (у що особисто я не вірю). Як би не було – перша Русалка згинула навіки, і це давно очевидно.

А прикрашала вона озеро, парк загалом та тисячі родинних і шкільних фотоальбомів, з 1972 року. Саме тоді відбулося перше документальне визнання Ювілейного на всесоюзному рівні, в підсумку – два дипломи та бронзова медаль ВДНГ. На жаль, ім’я автора мені невідоме, а все про що довідаався – так про те, що створенням Русалоньки, та найбільшою мірою й усього дизайну парку, опікувався архітектор Георгій Урсатій.

Тож у віці 35 років наша принцеса – донька Морського царя, яка свого часу так чекала 15-ліття. Навіть не знаю, як і сказати. Одним словом, її нема. Тієї. Зате з 18 квітня 2009 року є інша. Вона не стала точною копією попередниці. Скульптор Єгор Терехов виконав її з червоного граніту у 160 сантиметрів заввиш та 823 кілограми вагою. А ще нова не виконує функцію фонтану – кажуть, так забажали спонсори, керівництво ПП “Бізнес-Гранд”, які вклали у проект щось близько 100 тисяч гривень.

Дівчину, яка позувала Єгору Терехову, звали Людмилою. Вона була на відкритті, але побажала залишитися невідомою…”

Вгору