1500 грн за гектар: власників земельних паїв обклали новим податком

06 грудня 2021, 08:22

Верховна рада України ухвалила закон, який зобов’язує всіх українців, у власності яких є земельні паї, сплачувати мінімальний податок у 1,5 тис. грн з кожного гектара. Це передбачено новим "ресурсним" законом, який нардепи ухвалили 30 листопада. Він набере чинності вже з 1 січня 2022 року, якщо президент його підпише, інформує ТСН.

Податки доведеться платити і тоді, коли ділянка розташована в межах міста, адже фактично це вважається городом. Якщо розмір цього городу становить 0,5 га (50 соток), власникам доведеться платити фіксований податок.

Слід зазначити, що сплачувати податок доведеться навіть у тому випадку, коли людина вирощує на цій земельній ділянці продукцію виключно для власного споживання і не продає її на ринку.

Щодо сільськогосподарських земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів - власники паїв повинні будуть платити не менше мінімальної суми податку, що складає приблизно 1,5 тис. грн з 1 гектара.

Передбачається, що такі зміни ніяк не вплинуть на великі агрохолдинги, оскільки вони де-юре не є власниками землі. Від нововведень постраждають виключно невеликі фермери та селяни, що мають землю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

марія :

щиро дякуємо

чорнобривець :

тобто, отримуючи за свій пай 5000 гривень за аренду, власник паю (селянин) повинен сплатити 4500 податку

1 :

Що ж. Залишилось побудувати одну велику газову камеру і загнати туди всіх українців. І тоді вже буде всім щастя.

Вася :

Если у тебя 10г земли пусть попробуют выростить это зерно сдать его за 3т гривен заплатить всем

Вадім :

Це просто дібілізм

Валерий :

Вот пускай фермер, и платит этот податок, который взял вашый пай в аренду, имея минимум 10 тысяч чистой прибыли, с одного гектара.

Надія :

Сумно, сумно, аж за край!!!!!!!

Вгору