У міграційній службі розповіли, чому не всі 16-річні мають змогу отримати ID-паспорт

31 жовтня 2016, 08:38

o-00402172-a-00037032

4766 ID-карток отримали 16-річні жителі Черкаської області. Про це повідомили у Державній міграційній службі в Черкаській області, пише Інфоміст.

Електронний документ за місцем прописки мають змогу отримувати жителі районів, у територіальних підрозділах ДМС яких встановлене відповідне обладнання. Серед них – Черкаси (Соснівський, Придніпровський підрозділи), Сміла, Золотоноша, Корсунь, Городище, Монастирище, Умань і Звенигородка.

В інших районах, де немає обладнання, видають лише паперові паспорти. Адже вперше отримати цей документ можна лише за місцем реєстрації, розповідає завідувач сектору централізованого оформлення документів, відділу з питань громаданяства, реєстрації та паспортизації ДМС Черкаської області Ірина Курочка.

Вперше електронні паспорти 16-річним видають безкоштовно. Процедура отримання документу – нескладна.

– Особа подає необхідні документи, працівник служби їх приймає, перевіряє і вводить дані в комп’ютер. Після заповнення анкети починається процес фотографування. Одним вдається з першого разу, в інших цей етап відбирає більше часу. Те ж саме і з підписом. Його потрібно поставити спеціальною ручкою на відповідній поверхні. Це не так, як на папері зі звичайною ручкою, тому людям не дуже звично, дехто відразу ставить підпис, а дехто – довго, – каже фахівець.

Терміновий паспорт можна отримати протягом 10 днів, нетерміновий доведеться чекати місяць. Термін обирають під час заповнення заявки.

ID-картка матиме термін дії, на відміну від паперового паспорту. Він становитиме 10 років, потім документ потрібно змінювати.

Картка містить чіп. Поки на ньому фіксують обов’язкові дані: прізвище, ім’я, по-батькові, дата і місце народження, місце реєстрації, фото та підпис. Додаткових даних поки у міграційній службі не можуть зберігати на чіп, адже для цього немає відповідного обладнання.

Також у ДМС повідомили, що поки не змінюють паперові паспорти на електронні черкащанам, які не вперше хочуть отримати паспорт. Перший заступник начальника обласного управління Володимир Уманець каже, що поки не внесли зміни у нормативно-правові документи, які б регламентували процедуру видачі ID-карток решті населення.

З технікою в управлінні нині проблем практично не виникає. Нагадаємо, у перші дні прийому документів для отримання електронних документів техніка відмовлялась працювати.

– З технікою у нас порядок. Те обладнання, яке маємо, працює. Бувають технічні нетривалі збої, але зрідка. Ми швидко усуваємо причини, – каже заступник.

Вгору