У Черкасах перешерстили всі ліки на випадок війни (фото)

30 січня 2015, 16:17

1

Від понеділка Черкаси, як і решта мирних українських міст, згідно з рішенням Уряду живуть у режимі підвищеної готовності, інформує прес-служба мерії.

Тож на виконання рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолює заступник міського голови Юрій Гончаров, міська влада ще раз взялася за інвентаризацію всіх об’єктів цивільного захисту й перевірку готовності лікарень до роботи в умовах воєнного конфлікту. Зокрема, перевіряють готовність дизель-генераторів на випадок вимкнення електрики, запаси палива, а ще – ліків, води та їжі.

– Звісно, всі ці заходи, які ми зараз проводимо, не означають, що досі в цьому напрямку нічого не робилося. Але загострення ситуації в нашій країні вимагає від нас перевірки того, що реально, а не на папері, – розповів Юрій Андрійович. – Торік ми відновили систему оповіщення, обстежили захисні споруди й укриття, промоніторили шляхи евакуації. Тепер же хочемо перевірити матеріальний резерв.

2

Ревізію розпочали з перевірки запасів ліків у Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги. Адже саме на неї, у разі чого, буде найбільше навантаження. Там, окрім власного (або ж об’єктового) резерву медикаментів вартістю 60 тисяч гривень, зберігається ще й міський запас ліків на суму 70 тисяч гривень. Його закупили минулого року за місцевою програмою цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Разом із тим, в інших медичних установах міста такі запаси створені шляхом укладання відповідних угод між владою та аптеками на території лікарень.

Як розповів начальник управління цивільного захисту департаменту ЖКК Черкаської міськради Юрій Кривошея, придбані для міського резерву медикаменти (а це – понад 65 найменувань) розраховані виключно на надання допомоги й лікування постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій. У наявності є й перев’язувальний матеріал, і знеболювальні, ліки для забезпечення оперативних втручань, антибактеріальної та інтенсивної терапій.

Ліки, які є в обох резервах, – відсортовані, усі вони зберігаються в спеціально відведених для цього приміщеннях, за потреби в холодильниках, наркотичні й психотропні засоби – в опечатаних сейфах. Більшість із них придатні до 2017 року.

– Міським резервом розпоряджається лиш місцева влада. Тож користуватися ним ми будемо згідно з їхнім розпорядженням, – розповів головний лікар лікарні ШМД Олександр Федорук. – Зі свого боку ми забезпечуємо відповідні умови для його зберігання, слідкуємо за терміном придатності. По тому, як він спливатиме, повідомлятимемо міську владу й із їхнього дозволу будемо передавати в мережу лікувальних закладів та змінювати сам запас. Препарати в цьому резерві передбачені не для лікування, приміром, хронічних хвороб, а для надання допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій.

3

За словами Юрія Кривошея, у цілому ж для сталої роботи операційних та реанімаційних відділень за відсутності електрики в медичних закладах, які мають автономні джерела живлення, із міського матеріального резерву були поповнені запаси паливно-мастильних матеріалів. Таким чином, натепер лікарні запаслися понад 2 385 літрами палива. А ще – питною водою в обсязі понад 15 тисяч літрів та технічною (її – понад 43 тисячі літрів). Ці запаси постійно будуть поновлюватися. До всього ж у Черкасах розроблена план-схема розвезення питної води населенню на випадок надзвичайної ситуації. Із нею можна ознайомитися в рубриці «Громадянам міста. Безпека населення» на сайті міськвиконкому.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору