У Черкасах на кожному будівництві, що контролюється міськрадою, знайдені порушення

13 квітня 2017, 07:23

Управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради, яке було створене наприкінці листопада минулого року, встигло здійснити торік 17 перевірок, а цьогоріч вже 48, пише "Прочерк".

Перевірки були плановими і позаплановими. На усіх планових перевірках були виявлені порушення.

– Перевіряємо і те, що в стадії будівництва, і те, що здається в експлуатацію. Особливо серйозно зараз звертаємо увагу на облаштування будівель згідно норм ДБН щодо доступності споруд для маломобільних груп населення. За час нашої роботи саме таких порушень по спорудах не виявлено, – розповідають інспектори.

Сам начальник управління Валентин Дяченко пояснює, що з початку створення управління місцевий орган самоврядування надає дозволи на здійснення містобудівної діяльності, контролює хід робіт та карає порушників.

– Але ж врахуйте, що нині будинки будуються згідно з деклараціями. Це немов метод довіри, коли ми дивимося документи, чи забезпечена повнота даних, а тоді реєструємо. Достовірність ми не зобов’язані перевіряти, бо так виписане законодавство. Але звісно, маємо таке право. Тож поступово будівлі перевіряються. І якщо виявляємо порушення, то даємо на їх усунення три місяці, після чого декларації скасовуються. Однак маємо проблему – в нас мало людей. Тож поки проведемо планові перевірки, мало можливостей ще й на позапланові, та ще й на останні треба чітко виписувати підстави, згідно яких ми робимо таку перевірку, – пояснює Дяченко.

За його словами, порушення в будівництві тягнуть за собою судові справи, через що штрафів за період роботи управління порушниками сплачено значно менше, ніж виписано. Це пов’язано з довгими судовими процесами, коли порушник не хоче визнавати вину.

Вгору