На Черкащині чоловікові без громадянства видали посвідчення для виїзду за кордон

17 лютого 2024, 11:10

На Черкащині 47-річний Сергій отримав посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон. Все заради того, аби молодших дітей відвезти за кордон та дати можливість навчатися не в умовах війни.

Сергій народився в Азербайджані, а в неповнолітньому віці приїхав в Україну, маючи з документів тільки свідоцтво про народження. Отримати паспорт не міг у зв’язку з тим, що не розглядався як громадянин будь-якої держави.

Понад 30 років чоловік прожив у Маріуполі, зустрів супутницю життя, з якою народили трьох дітей. Саме у Маріуполі їх застала війна. У березні 2022 року, взявши родину та сусідів, вирішили виїжджати з оточеного ворогами міста. Так вони опинилися на Черкащині.

Ще на Донеччині чоловік мав намір звернутися до міграційної служби та подати заяву про визнання особою без громадянства, оскільки 24 березня 2021 року Урядом було прийнято постанову «Про деякі питання визнання особою без громадянства». Проте реалізувати свій задум у нього вдалося вже на Черкащині: у листопаді 2023 року його було визнано особою без громадянства та документовано посвідкою на тимчасове проживання в Україні.

- Переглядаючи один із телеграм-каналів Сергій побачив пошкоджений снарядами свій будинок у Маріуполі. Чоловік каже, що дім там – де твоя сім’я. І твердо вірить, що таке рідне місто ЗСУ неодмінно звільнять від окупантів, - розповідають у Міграційній службі Кіровоградщини та Черкащини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

А :

В свідоцтві про народження громадянство не вказане?Якась маячня.В якому тоді документі,якщо не в свідоцтві про народження,вказується громадянство?

Вгору