У Черкасах добровольців вчать першої допомоги (відео)

08 березня 2014, 10:08

Штучне дихання, вентиляція легень і перев’язки. У Черкасах добровольців вчать першої допомоги. Таке тут уперше. Організатори кажуть: це все виклик часу. Цінний досвід може знадобитися. Особливо зараз, коли на сході та півдні країни так неспокійно, інформують "ВІККА-новини".

– Пальці підняла і давай! Сильніше!!

Олена вперше в житті робить масаж серця. Поради наставника виконує ретельно. Навчитися надавати першу допомогу жінку спонукали останні події у країні. Зізнається: за потреби готова їхати навіть у гарячі точки.

Олена Литвинова, жителька м. Черкаси: «Хочеться знати, як поводитися, щоб не нашкодити, допомогти та збільшити шанс лишитися живим. Боєць із мене слабкий, але чим змогла б допомогти, то допомогла».

Таких, як Олена, тут зо два десятки. Всіх об’єднало бажання допомогти. Та осилити ази медицини одразу вдається не всім.

Вікторія Феофілова, жителька м. Черкаси: «Це треба робити 30 разів, дуже швидко. І так протягом години. Спробувала на манекені, це фізично важко. Коли ти розумієш слово війна не тільки із книжок, а щось таке дуже реальне і може бути завтра».

Те, що для реаніматологів – звична справа, для добровольців – справжній виклик. Читане-перечитане ще у школі, на практиці, зізнаються, дається куди важче.

Євгенія Федоряка, жителька м. Черкаси: «Якісь моменти можуть врятувати людині життя, а ти їх просто не знаєш. Елементарно, що треба повернути голову набік чи робити штучне дихання так, щоб не провалити ребра».

Серед першопрохідців навчитися надавати медичну допомогу – журналісти, економісти, юристи та громадські діячі. Поки самі жінки. За два дні назбиралося близько півсотні містянок.

Тетяна Кавальчук, організатор: «Перші дві групи були сформовані протягом трьох годин після того, як я оголосила, що давайте. Зупинити кровотечу, зробити штучне дихання, правильно транспортувати, те, що може бути важливо в перші хвилини. Цей вантаж нікому не завадить».

– Обираємо заряд. Один кладемо справа, інший – на серце.

Надати допомогу непритомним, накласти шини при переломі чи зупинити кровотечу. Це мають уміти всі, вважають черкаські реаніматологи. Для цього, кажуть, достатньо кількох занять.

Лариса Ектова, лікар-реаніматолог: «За наявності правильно обладнання два чи три заняття буде достатньо, щоб надати першу медичну допомогу. Не розгубитися, потім непрямий масаж серця, штучне дихання протягом перших двох хвилин. Потім викликати швидку».

Такі курси невідкладної допомоги в Черкасах планують проводити регулярно. Кожного волонтера тут називають цінною підмогою лікарям в екстремальних умовах. Та кожен із присутніх молиться, аби така практика не знадобилася.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору