Санепідеміологи виявили на Черкащині носіїв туляремії, кишкових ієрсиніозів, псевдотуберкульозу

22 грудня 2017, 22:16

За останні роки на території області спостерігається активізація природних осередків таких захворювань, як туляремія, кишкові ієрсиніози, псевдотуберкульоз тощо. Причиною такого явища є екологічні зміни, які, зокрема, сприяють збільшенню кількості кліщів, комарів та мишоподібних гризунів – носіїв цих інфекцій. Про це інформує  «Нова Доба» з посиланням на  ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

За осінній період 2017 року з метою моніторингу циркуляції збудників природно-вогнищевих (зоонозних) інфекцій в об’єктах довкілля,в області проведені епізоотологічні обстеження окремих територій 10-ти адміністративних районів області, основною складовою яких були: облік чисельності з відловом дрібних ссавців та відбір проб ґрунту з подальшим дослідженням матеріалу в лабораторії особливо небезпечних інфекцій.

За результатами проведеної роботи група відловила близько 670 екземплярів мишоподібних гризунів та відібрала 6 проб ґрунту. При лабораторному дослідженні дрібних ссавців виявлені носії туляремії (3,28%), псевдотуберкульозу і кишкових ієрсиніозів (2,82%) у Звенигородському, Маньківському, Золотоніському, Чорнобаївському, Тальнівському, Жашківському, Лисянському та К-Шевченківському районах.

Результати моніторингу та лабораторних досліджень свідчать про наявність на території області ензоотичних щодо природно-вогнищевих інфекційних хвороб територій, існування яких підтримується відповідними ландшафтними та сприятливими погодними умовами, а також резервуарів і переносників збудників.

Вище наведене свідчить про:

- необхідність подальшого удосконалення та проведення постійного епідеміологічного та епізоотологічного моніторингу з лабораторною діагностикою природно-вогнищевих інфекційних хвороб;

- необхідність тісної співпраці фахівців лабораторного центру з Управлінням безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та його лабораторними підрозділами, органами виконавчої влади, зацікавленими відомствами щодо необхідності проведення заходів боротьби з природно-вогнищевими інфекційними хворобами.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору