Черкаський професійний ліцей на межі закриття: викладачі та студенти вимагають залишити їх в спокої

04 квітня 2024, 13:38

У четвер, 4 квітня, працівники Черкаського професійного ліцею влаштували акцію протесту проти закриття їхнього закладу. За інформацією освітян, все майно ліцею нібито мають передати Національному університету цивільного захисту України. Викладачі обурюються, що через дії влади країна залишиться без кваліфікованих кадрів.

В закладі переймаються й тим, що залишившись без гуртожитку, мешканці не матимуть, куди подітися.

"Освітянська влада Черкащини не заперечує та підтримує рішення ДСНС про ліквідацію Державного навчального закладу «Черкаський професійний ліцей» та передачу будівель, гуртожитку та всього майна ліцею Національному університету цивільного захисту України, оскільки територія ліцею знаходиться поруч з університетом. У той час, коли країні потрібні робітничі кадри, учні та висококваліфіковані викладачі та майстри залишаються поза системою. Наш заклад 44 роки працював на благо держави, якій тепер ми не потрібні. Крім того, ліцей має гуртожиток, де проживає більша частина учнів, а також працівники закладу. Де їм подітися та ще й під час війни?", - написали на сторінці ліцею.

На захист закладу став батьківський комітет.

"Таким рішенням порушується наше право як батьків вільно обирати заклад для навчання наших дітей. Ми обрали ДНЗ “Черкаський професійний ліцей”, бо тут готують кваліфікованих робітників за такими професіями, яких немає в інших закладах професійно-технічної освіти нашого міста. Невже міська та обласна влада не зможуть знайти іншої будівлі для розширення Національного університету цивільного захисту України?", - обурюються батьки.

В управлінні освіти й науки Черкаської ОВА запевняють, що обурення людей є передчасними, адже остаточної крапки у вирішенні долі ліцею ще ніхто не поставив.

"В цій ситуації кожна гілка виконавчої влади діє в межах своїх повноважень, - розповідає журналістам Про все керівник управління Валерій Данилевський. - Сьогодні повноваження щодо розпорядження державним майном належать до компетенції Міністерства освіти й науки. Тому воно може ухвалити рішення, наприклад, перепрофілювати, об'єднати чи ще якісь вчинити дії з тим чи іншим державним закладом. Ми, як нижча гілка виконавчої влади, зобов'язані виконати це рішення. Але наразі немає жодного рішення щодо Черкаського професійного ліцею. Нині все на рівні вивчення питання й консультацій, а люди сприйняли це все, як доконаний факт".

У випадку, якщо ліцей все ж вирішать закрити, студентам дадуть довчитися, розподіливши їх по інших подібних закладах та створивши додаткові групи. Мешканцям гуртожитків в управлінні освіти й науки обіцяють підшукати інше житло, якщо виникне така потреба.

Черкаський професійний ліцей готує таких спеціалістів: електрозварювальники, автослюсарі, муляри-штукатури, слюсарі-складальники радіоелектронної апаратури, оператори з обробки інформації та інші.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Анатолій :

Слава пі**расам при владі !!! Їхні діти в таких закладах освіти не навчаються!!!в

kalyuzhka :

Ось таке ставлення до галузі освіти. Спочатку оптимізували медзаклади, зараз ліцеї. Замість того, щоб створювати нові навчальні заклади, знищують старі. Від влади зелупи іншого й не очікувала. Напевно про майбутнє ніхто з чиновників вже не думає.

Вгору