На Черкащині селяни можуть отримати 40 тисяч гривень на власні проекти

26 квітня 2017, 14:55

На Черкащині селяни з шести районів мають унікальну можливість реалізувати власні бізнесові ініціативи. Це стало можливим завдяки соціальному проекту «Село. Кроки до розвитку», засновником якого виступило ПАТ «Миронівський хлібопродукт» спільно з ресурсним центром АНГО. У рамках цього проекту кожен житель села може розробити власний бізнес-план та виграти на нього грант у сумі 40 тисяч гривень. На Черкащині проект буде реалізовано ТОВ «НВФ «Урожай».

На Черкащині такий проект реалізується вже вдруге й цьогоріч у значно більших масштабах. Якщо торік брати участь у створенні бізнес-планів могли три райони Черкащини, то цього разу аж шість. Конкурс розширює також і географію - аналогічний проект реалізується ще й у Вінницькій області.

- Конкурс виявився справді затребуваним серед сільського населення. Тож торік ми мали аж 10 успішних проектів. Цьогоріч розраховуємо, що на Черкащині їх буде 24, а можливо і більше, - говорить директор департаменту зв’язків з громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Альона Кузьменко. – У подальшому ми сподіваємося, що наш досвід допоможе не лише Черкащині та Вінниччині, а й іншим областям.

На Черкащині у проект планується залучити шість районів – Черкаський, Чигиринський, Канівський, Городищенський, Корсунь-Шевченківський та Катеринопільський. Директор ТОВ «НВФ «Урожай» (складова МХП) Олег Васецький зауважує, що багато сільськогосподарських виробників інвестують гроші в соціальну сферу населених пунктів, де вони працюють.

- Ми також це робимо. Але, окрім такої допомоги, ми започаткували ще проект, який кардинально відрізняється від усього іншого. У такий спосіб ми зміщуємо фокус із соціальних об’єктів на конкретних людей, які мешкають на цих територіях. Багато хто з них хоче щось створювати, розвивати бізнес, але для цього їм банально не вистачає грошей. А ми готові дати ці кошти, - акцентує Олег Васецький. – Однак гроші - це лише інструмент, бо ж значно важливіше допомогти людині отримувати можливості. В цьому й полягає суть нашого проекту.

Організатори наголошують, що спробувати реалізувати свою бізнесову ідею може кожен охочий житель із зазначених районів.

- Наприклад, участь можуть брати дрібні фермери, підприємства, фізичні особи. Свою ідею люди мають представити до 30 червня у формі бізнес-плану. Він повинен містити як комерційну складову, так і соціальну. Наприклад, торік були проекти з розведення курей, вирощування малини, виготовлення кераміки та навіть з туризму, - розповідає виконавчий директор Ресурсного центру АНГО Анатолій Рекун. - Але є умова, що кошти проекту не можуть спрямовуватися на благодійність, капітальне будівництво чи погашення боргів.

Анатолій Рекун зазначає, що не кожен може відразу самостійно написати бізнес-план, тож для цього організатори проводитимуть тренінги та консультації. Потім кожну ідею ретельно вивчатиме експертна комісія, а згодом учасників запросять на індивідуальні співбесіди. Під кращі 24 бізнес- проекти буде виділено по 40 тисяч гривень.

Організатори розраховують, що спробувати свої сили у проекті зважаться півтори сотні учасників.

Детальніше про проект «Село. Кроки до розвитку» можна довідатися на сайті ресурсного центру АНГО (http://www.ango.org.ua).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору