На Черкащині селяни власним коштом чіпують й вакцинують собак (відео)

26 квітня 2017, 15:14

На Черкащині триває масштабна стерилізація безпритульних собак. Селяни власним коштом чіпують й вакцинують собак. У такий спосіб люди хочуть зменшити кількість вуличних тварин і кажуть, що тепер собак не варто боятися, інформує "НТН".

Дві Жулі та Рекс живуть у Геронимівці на зупинці вже кілька років. Собаки не агресивні та нікому не заважають. Ольга Петрівна торгує у магазині і каже, що проблем з чотирилапими сусідами ніколи не виникало.

- Ці собаки живуть тут давно. Вони - наші охоронці. Тому проект підтримуємо. Дуже вдячні Анні. Вона провела безкоштовну стерилізацію для тварин, це дуже добре, - розповіла продавчиня Ольга Петрівна.

Аби кількість собак у селі не збільшувалася, тут взялися реалізовувати спеціальну програму "Гуманного поводження із тваринами". Програму півтора роки розробляла місцева активістка Анна Шебаліна.

Мета програми була одна – уникнути жорстокості та убезпечити селян.

- Ми захищаємо також наших жителів, наших громадян. Тому що собаки, наприклад, можуть у певний період поводитися агресивно, - говорить Анна Шебаліна.

Нині у Геронимівці зо два десятки стерилізованих собак. Усі вони чіповані спеціальними кліпсами. Операції та щеплення для них оплатили із сільського бюджету. Ціна людяного ставлення до тварин - лише 3 тисячі гривень, і це необхідність в українських реаліях.

- Пусте місце не буває, ми вивеземо цих собак до притулку, але з’являться нові. І знову ці собаки спровокують проблеми. Після стерилізації ми знову випускаємо їх у населеному пункті, але ці собаки вже доглянуті та щепленні, - зауважує Геронимівський сільський голова Василь Харченко.

А от у селі Леськи люди вирішили не чекати чиновницького просвітління, а самі зібрали гроші на стерилізацію та вакцинацію собак.

Тепер Рижик зі своїми подругами прописаний на в одному з дворів майже офіційно

- У них була мати, але її збила машина. Це від неї пішли оці собаки. Їх на початку квітня повезли стерилізувати. Директор з працівниками виділили кошти на стерилізацію собак, - розповідає двірник Олександр Колісник.

Усе частіше люди задумуються про гуманне поводження із тваринами. Добре, коли такі ініціативи організовують у невеликих містах, кажуть зоозахисники.

- Дуже часто стали звертатися люди, яким набридли пустослівні обіцянки від влади. Люди не покладаються на інших, а роблять все своїми руками, - зазначає зоозахисник Ольга Абукаре.

Жителі Геронимівки та Лесьок сподіваються, що їх приклад згуртованості та доброти до тварин стане взірцем для інших сіл, адже залишатися людьми можна не залежно від того, де ти живеш.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору