На черкащан чекає зміна системи розрахунку субсидій (відео)

15 травня 2017, 22:07

З 1 травня в Україні норми споживання комунальних послуг змінені. Відповідно, перерахунків зазнає і розмір субсидій, повідомляє "ЧСН".

Пенсіонерка Анна Качалова рахує кожну копійку. Куди зникає її пенсія - записує до товстого зошита. Каже, значну частину витрат складають продукти харчування, трохи більше йде на ліки, найдорожче обходиться опалення помешкання – близько 2000 грн. Пенсіонерку рятує лише субсидія.

Сусідка Анни Михайлівни також пенсіонерка. Своє помешкання опалює газом і намагається економити, щоб не перевищити норми субсидії. Про сильні морози минулої зими згадує з жахом.

Та вже з 1-го травня поточного року українцям економити доведеться ще більше. Адже норми спожитих комунальних послуг на газ, тепло і світло, які підлягають під компенсацію, зменшилися.

Зміниться і система розрахунку субсидій: доходи братимуть за рік, а не за місяць. Отже, підвищена мінімальна зарплата буде врахована, а це означає, що кількість субсидіантів зменшиться. Перепризначення субсидій відбуватиметься автоматично.

За новою Постановою, не призначатимуть житлову субсидію споживачам, котрі мають заборгованість по комунальних платежах терміном понад 2 місяці. Частина споживачів компослуг цим фактом обурена, кажуть спалчувати комуналку вчасно можуть не завжди.

Відтепер переплата за холодну і гарячу воду та опалення буде повертатися до бюджету. Тобто, сім’я, яка отримувала субсидію на комуналку, але економила і споживала менше норми, залишки на своїх рахунках просто втратить.

Зекономлені  куби та кіловати українцям монетизують.

Чи отримають субсидії всі, хто їх потребує, і чи зможуть українці безболісно вписатися в нові ліміти – покаже час.

Вгору