Мальовничі ставки на Черкащині можна придбати за десятки тисяч доларів (фото)

26 серпня 2016, 23:46

490221

Стати власником мальовничого озера в Україні можна легко і просто. На сайтах з оголошеннями пропонують сотні водойм на будь-який смак. Зарибнені ставки, мальовничі місця на батьківщині Тараса Шевченка і "Рай" в Карпатах. Правда, експерти попереджають: виклавши десятки тисяч доларів за право оренди водойми, можна не тільки не стати повноправним господарем озера, а й взагалі – залишитися з носом, пише vikka.ua з посиланням на Репортер.

Найдешевшими із водойм, виставлених на продаж в Інтернеті, виявилися озеро з будиночком для нутрій у Запорізькій області та озеро з фруктовим садом у місті Первомайськ Миколаївської області (обидва – вартістю $10 000); озеро під Києвом із міні-замком за $17 500; озеро з кафе в Одеській області за $20 000; озеро з чаплями на Полтавщині за $32 000.

210945

Дорожчими виявилися ставки з альтанками на батьківщині Шевченка за $40 000, а найкоштовнішим лотом виявилося озеро під назвою "Рай" на Закарпатті – за $1 500 000.

Два ставки в Черкаській області розташовані за півтора кілометра від села Моринці, де народився Тарас Шевченко, з усіх боків оточені листяним лісом.

"Глибина кожного 2,5 метра. Площа першого – 3 га, другого 5,5 га. Є асфальтований під'їзд, двоповерховий будинок з усіма зручностями площею 110 квадратів, 11 альтанок, туалети, душові, 2 свердловини. Підведена електрика. Територія повністю підготовлена для сімейного проведення часу, є всі можливості для риболовлі та спокійного відпочинку", – пише автор оголошення Андрій.

Разом з тим, експерти з нерухомості пояснюють, що, згідно із законом, водойми в Україні продавати і купувати не можна – тільки брати в оренду.

Згідно з 6-ою статтею Водного кодексу, озера можуть передаватися виключно у тимчасове користування. Можна взяти в оренду так звану водну гладь або водне дзеркало. Але при цьому це все одно можна розцінювати як придбання, оскільки озеро, як правило, беруть в довгострокову оренду, – пояснює голова Національної ради ріелторської палати Віктор Несін.

"Наприклад, на термін 49 років. І якщо людині – 40 років, і він бере ставок на такий довгий термін, то цього йому вистачить на все життя. А весь пакет документів – це договір оренди. І, грубо кажучи, продається право оренди. Тобто переоформляється договір з одного на іншого".

І ось тут, за словами експерта, починаються проблеми: "Часто при оформленні використовуються не дуже прозорі схеми. І немає жодної гарантії, що водойма залишиться за людиною. Були випадки, коли договори оренди на дуже великі суми розривали. Тобто, здавали водойму в оренду, а потім придумували сто причин, чому договір слід визнати недійсним. Це вирішується через суди. І гроші ніхто повертати не буде".

808992

 

Але навіть якщо вам пощастило, і ви стали справжнім господарем озера, то ваша воля не буде безмежною. Наприклад, назвати водойму ім'ям коханої дівчини і вимагати його занесення на карти не вийде: ви всього лише орендар, а не власник водойми. Побудувати будиночок на території біля озера теж може стати проблематичним завданням. Це залежить від того, яке цільове призначення водойми зазначено в договорі на оренду.

"Якщо, наприклад, воно призначене для ведення сільського господарства, то доведеться звертатися до місцевої влади і змінювати цільове призначення. Тільки тоді вам дозволять побудувати там будиночок", – уточнює Несін.

Відгородити озеро парканом від людей теж протизаконно, – говорить експерт.

"Якщо водойма розташована на території населеного пункту, то населення повинне мати туди безперешкодний доступ. Люди мають право купатися в озері, ловити там рибу, кататися на човні, черпати воду для поливу городів тощо. У разі, якщо господарі не пускають, можна і потрібно звертатися в суд. Інша справа, якщо людина купила землю і викопала там свій ставок. Тоді це вважається його земельною ділянкою і ніхто не має права ловити рибу в його ставку".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору