Комуналка-2016: коли і на скільки зростуть тарифи

18 січня 2016, 09:33

6842

Електроенергія в наступному році буде дорожчати двічі, а про інші тарифи, як кажуть у Нацкомісії, говорити рано.

В Україні в 2016-му році продовжиться зростання тарифів на комунальні послуги. Наскільки подорожчає вода і опалювання, в Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), на даний момент не знають, проте вже зараз відомо, у скільки українцям у 2016-му обійдеться електроенергія. Про те, як зміняться тарифи на "комуналку", з'ясовував сайт "Сегодня.ua".

Світло: тарифи будуть підвищувати кілька разів

Електроенергія для українців у 2016-му подорожчає двічі – у березні та вересні. Так, якщо нині українці, які споживають від 100 до 600 кВт/год електроенергії на місяць, платять за кожен кВт 78,9 копійок, в березні тариф підвищиться до 99 копійок, у вересні – до 129 копійок.

Таким чином, сім'я, яка в середньому використовує 300 кВт/год електроенергії, нині платить 109,8 гривень за світло, з 1 березня буде платити 299,7 гривень, а з 1 вересня – 387 гривень. На цьому подорожчання не закінчиться, вже 1 березня 2017 року 1 кВт подорожчає до 168 копійок.

До слова, підвищення тарифів відбувається в п'ять етапів – перше подорожчання світла відбулося в квітні минулого року (тарифи підвищили приблизно на 45,2%). Після подорожчання 1 березня 2017-го середня ціна за 1 кВт електроенергії складе 122,77 копійок.

Крім того, вже скасовані пільги для власників електроплит. А з 1 березня 2017-го зникнуть і компенсації для сільського населення.

Тарифи на газ

Національна комісія підвищила з 1 квітня минулого року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 раза – до 3600 грн. за тисячу кубометрів палива при споживанні до 200 куб. м. газу. У період міжсезоння – з 1 травня по 30 вересня – вартість природного газу складе 7 188 грн за тисячу кубометрів незалежно від обсягів споживання.

До слова, Адміністративний суд Києва 3 листопада визнав, Нацкомісія не мала права підвищувати тарифи (у тому числі і на електроенергію), оскільки в момент прийняття нової постанови перебувала в стані ліквідації. Встановлювати тарифи на газ для населення комісія могла тільки після 1 жовтня, коли набув чинності закон "Про ринок природного газу". А постанова була видана 3 березня 2015 року.

Знизити тариф на газ українцям обіцяють нардепи. У Раді зареєстрували закон про зниження ренти для газодобувних компаній з 70% до 29%. Після прийняття закону ціна газу для населення може знизитися на 1 тис. грн (з нинішніх 7200/тис. кубів до 6200/тис.), а пільговий обсяг споживання підвищать з сьогоднішніх 200 кубів на місяць до 350 кубів.

У той же час міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин вважає, що знизити тарифи на газ неможливо. "Людей намагаються підготувати до того, що ці тарифи необґрунтовані", – скаржиться міністр.

Чи дорожчатиме газ цього року, невідомо.

Вода і тепло: планів підвищувати тарифи немає

У НКРЕКП розповіли, нині планів підвищувати тарифи на воду і тепло немає. При цьому в комісії не виключають, що підвищення тарифів цього року буде.

"Ніяких планів немає. Це не коментується. Ніхто такі речі не планує. На інші послуги планів немає, що приймалося, то приймалося. До тарифів на газ ми ніякого відношення не маємо. Прийнято закон по газу, і з 1 жовтня ми до нього не відносимося", – заявили "Сегодня.ua" в НКРЕКП.

Екс-заступник міністра з питань ЖКГ Олександр Мазурчак впевнений, немає необхідності підвищувати тарифи на комунальні послуги цього року.

"Вважаю, що немає необхідності підвищувати тарифи. Є необхідність навести порядок у газовій сфері. Весь той газ, який видобувається в Україні, спрямувати на потреби населення. Якщо український газ буде направлений на ЖКГ, то не потрібно буде підвищувати тарифи. Я вважаю, що цього року підвищення тарифів не буде. Я не бачу в цьому ніякої необхідності", – говорить Олександр Мазурчак.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору