Господарський суд повністю задовольнив вимоги черкаського підприємця до Держгеокадастру

26 липня 2017, 14:56

Конфлікт, що розгорівся між черкаським підприємцем і меценатом, співвласником СТОВ «Дружба» Араїком Мкртчяном та Держгеокадастром в Черкаській області перейшов у правову площину. Підприємець через суд вирішив відстояти своє право на здійснення господарської діяльності.

Нагадаємо, у червні Араїк Мкртчян заявив про факти корупції в обласному Держгеокадастрі, зазначивши, що за продовження терміну оренди земель у с. Боровиця Чигиринського району йому пропонували заплатити 150 доларів США за 1 га. А ураховуючи, що в оренді СТОВ «Дружба» у користуванні перебуває 295 гектарів, загальна сума сягає 45 тисяч доларів США.

А за деякий час виявилося, що держустанова видала погодження на оренду цієї землі третім особам. При цьому ці особи, за словами пана Мкртчяна, не тільки не мали жодного відношення до Боровиці, а й є учасниками корупційної схеми, за якою протягом лише двох діб підставні особи отримали понад 600 Га земель державного резерву.

Фото: Араїк Мкртчян/facebook

- Це наше «жити по-новому», коли бізнесу не дають працювати доти, поки в кабінети не занесуть хабара; коли учасники АТО отримують масові відмови у виділенні землі, а чиновники прокручують схеми і заробляють на цьому мільйони? Думаю, не в такій країні ми хотіли жити. Учасники АТО місяцями борються з бюрократичним механізмом, щоб отримати свої законні землі, але це не увінчується успіхом. Проте за ці два дні обласний Держгеокадастр продемонстрував нечувану швидкість у процедурі оформлення земельних ділянок. Виявляється, що коли чиновники мають особистий фінансовий інтерес, держустанова може працювати оперативно і злагоджено, - обурився підприємець на своїй сторінці у facebook.

Як наслідок СТОВ «Дружба» подало позов до Господарського суду на Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо продовження терміну дії договору оренди землі на 10 років.

Фото: Араїк Мкрчян/facebook

За результатами розгляду справи суд прийняв ухвалу про задоволення вимог позивача  у повному обсязі: договір оренди земельної ділянки на 295 га у селі Боровиця Чигиринського району поновлено на 10 років. Крім цього суд стягнув з відповідача в особі Держгеокадастру 1600 гривень судових витрат на користь позивача.

- Це перша перемога в цій складній справі. І хоча це лише рішення першої інстанції, вірю, що справедливість переможе, - зазначив Араїк Мкртчян.

Вгору