Фотографи показали черкащанок у незвичних образах (фото)

15 вересня 2017, 13:49

Фото: Про все

У Черкасах хочуть повернути моду на хустки, які жінки носили в давнину. Для цього у Галереї народного мистецтва відкрили унікальну фотовиставку, де в кадрі - сучасні жінки, але вбрані вони у народні костюми, а на головах у них пов’язані хустки, очіпки та намітки. Загалом представлено 30 фотопортретів.

Ініцаторами фотовиставки під назвою«Благословенні Богом українки» стали двоє черкаських фотографів – Катерина Друзь та Анна Криворотова. Щодо українського вбрання їх консультували фахівці із краєзнавчого музею.

Фото: Про все

Катерина Друзь розповідає, що українок найчастіше зображають уквітчаними віночками та стрічками, але чомусь  забувають  про хустки.

- Хоча традиція, коли жінка одягає саме хустку, існує й донині на українських весіллях. Однак, мало хто показує красу жінки не у вінку, а саме в хустці. Тому ми й вирішили зробити таку виставку, щоб донести людям, якими гарними можуть бути жінки,  пов'язані хустками, намітками та очіпками, - зазначає Катерина.

Моделями для своїх світлин фотографи обрали черкащанок, більшість з яких - заміжні жінки.

Та перед тим, як безпосередньо приступити до фотографування, Катерина Друзь та Анна Криворотова довго радилися із музейними фахівцями щодо того, які різновиди головних уборів були у жінок у давнину, та прискіпливо вчилися правильно їх пов’язувати. Потім розпочали пошук самих хусток та національного вбрання до них.

Фото: Про все

- Хустки шукали по друзях та сусідах, деякі з них пропонували самі наші моделі, бо ж у багатьох хустки збереглися у бабусиних скринях, - каже Катерина Друзь.

Фото: Про все

Організатори намагалися максимально відтворити справжній український жіночий колорит. Адже як, зауважує завідувачка відділу етнографії краєзнавчого музею та консультант проекту Вікторія Наумчук,  все це вбрання є пам'яттю наших родин.

- Його вдягали жінки, які жили в нашому краї, - додає фахівець.

Власним фотопортретом у зеленому очіпку милується черкаська психолог та ведуча свят Вікторія Гуро. Говорить, що брати участь у подібному проекті було незвично, хоча до цього часу їй нерідко доводилося вбиратися у національні костюми.

Фото: Про все

- Але для мене став несподіванкою очіпок, у якому мене фотографували.  Взагалі було б чудово ввести саме хустки у моду. Можливо, цей проект дасть такий поштовх дизайнерам і вони зроблять колекцію хусток для сучасних жінок, - міркує Вікторія і додає, що їй і самій після проекту захотілося поповнити свій гардероб саме хустками, а можливо й очіпками.

Фото: Про все

За модель у проекті була і директор видання «Про все» Анна Турська. Вона розповідає, що образ для неї був незвичним, але вона повністю віддалась у професійні руки авторів проекту.

- Мені приємно, що мене запросили взяти участь у проекті. І хоча було дуже дивно бачити себе в такому одязі - стародавні образи у поєднанні із сучасною подачею вийшли дуже стильними. Я переконана, що саме через таку інтерпретацію і має пропагуватись любов до українських традицій та звичаїв, - зауважує Анна.

Фото: Про все

Виставка триватиме протягом місяця. А згодом світлини спробують адаптувати під календар. Щоправда, поки що організатори не знають, як із тридцяти світлин відібрати лише дванадцять. Тож, можливо, для цього зроблять голосування у соцмережах.

Фото: Про все

 

А тим часом фотографи вже мають нові ідеї для своїх проектів – збираються створити сімейні світлини в національному одязі.

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору