Для порятунку Тясмину планують залучити кошти обласного природоохоронного фонду

22 січня 2018, 20:20

Очищення й поліпшення гідрологічного стану Тясмину — серед найголовніших екологічних пріоритетів області на нинішній рік. Як просувається реалізація заходів, спрямованих на відновлення Тясмину, недавно проаналізували в облдержадміністрації, пише "Діловий регіон" з посиланням на ukurier.gov.ua.

За інформацією першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, до обласної екологічної програми входить 14 заходів і вартісних проектів, п’ять з яких уже реалізують у Тясминському суббасейні.

Для реалізації екопроектів на Тясмині сподіваються залучити й кошти обласного природоохоронного фонду шляхом реалізації відповідних проектів. Їх уже підготували Кам’янський, Чигиринський, Черкаський, Смілянський райони, Чигирин і Сміла спільно зі Степанецькою ОТГ та подали на розгляд комісії.

Проведення необхідних заходів у суббасейні дасть змогу комплексно розв’язати цю проблему і зрештою поліпшити гідрологічний стан Тясмину. Ідеться не лише про розчищення цієї річки, а й тих, які впадають у басейн, наприклад Рудки, будівництво споруд з очищення стічних вод, ремонт дамби на водосховищі Сміли та багато іншого.

 

Віктор сказав:

Дуже важливо відновити природну швидкість течії ріки. Для цього необхідно прибрати на її шляху всі штучні перепони,наприклад,найдурнішу із них -величезну трубу радіозаводського водогону,що пересікає річку впоперек посередині її глибини.Греблю смілянського водосховища реконструювати і обов”язково зробити з донним водоскидом,а не верхнім,як тепер є.Це дозволить річці самоочищатися від багатьох донних осадів і не дозволить заростати водорослями та очеретом.Спасімо нашу красуню річку,прославлену у віках!

Вгору