Близько сотні черкащан змушені самотужки вирішувати свої делікатні проблеми

09 жовтня 2015, 12:07

На початку жовтня відзначають всесвітній день стомованих хворих. Людей з таким діагнозом на Черкащині офіційно зареєстровано менше сотні. Насправді їх у рази більше. Свої делікатні проблеми вони намагаються вирішувати самотужки. Допомогти їм покликана громадська організація «Життя без бар’єрів». З нагоди дня стомованих хворих в Умані та Черкасах її активісти провели спеціальні конференції, інформує ЧСН.

Леся Валяєва 20 років тому перенесла складну операцію на кишківнику. Відтак стала інвалідом. Чоловік жінку залишив. Але вона зуміла почати життя спочатку і довести собі й оточуючим: усе в наших руках. Тепер вона – керівник ГО стомованих хворих, має нову сім’ю і навіть у такому стані рік тому народила прекрасну доньку.

Усю трагедію стомованих хворих першими озвучили лікарі обласного центру медико-соціальної експертизи. Вони й ініціювали створення такої громадської організації, а згодом – проведення конференцій, мета яких – роз’яснення медичних і соціальних аспектів реабілітації та адаптації таких людей.

Враховуючи збільшення числа онкологічних захворювань, у тому числі й прямої кишки, стомованих хворих дедалі більшає, причому третина їх – молоді, працездатні люди. За офіційною статистикою, кало- та сечоприймачі треба 65 особам на Черкащині. Але цими засобами реабілітації забезпечуються лише стомовані інваліди, тим же, у кого група інвалідності не оформлена, доводиться все оплачувати самотужки. На місцевому рівні гальмують і тендери, завдяки яким потрібне фінансування має надійти.

За кордоном такі люди ведуть звичайне життя і мають необмежений доступ до життєво необхідних засобів реабілітації. Тому під час конференцій в Умані та Черкасах потрібні засоби було вручено від імені німецького благодійника Ервіна Коха, який допомагає цій ГО.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору